Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

EKOLOGIA

KONIEC ZBIERANIA NAKRĘTEK

KONIEC ZBIERANIA NAKRĘTEK

Koniec charytatywnego zbierania nakrętek. Niebawem wejdzie unijna dyrektywa, która sprawi, że nie będzie można przeprowadzić takich akcji.

Chodzi o dyrektywę, która od połowy przyszłego roku nakaże w całej Unii Europejskiej przytwierdzanie nakrętek do opakowania od napoju. Zarówno od butelki, jak i kartonu.

Ustawa wdrażająca w Polsce Dyrektywę Plastikową została już podpisana przez prezydenta i dotyczy nie tylko nakrętek.

Nowe prawo wprowadza m.in. obowiązek pobierania i przekazywania urzędom marszałkowskim przez przedsiębiorców opłaty za oferowanie nabywcom opakowań z tworzyw sztucznych, a także obowiązek zapewnienia przez przedsiębiorców dostępności opakowań alternatywnych.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Znamy już przebieg listopadowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Wynika z niego, że rada obawia się polityki fiskalnej i regulacyjnej nowego rządu, gdyż będzie ona...

UNIA EUROPEJSKA

Jeszcze w tym miesiącu do Polski wpłynie 5 miliardów euro zaliczki z KPO- poinformowała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

FIRMA

PGNIG skierowało notę obciążeniową do konsorcjum w skład, którego wchodzi m.in Polimex Mostostal na kwotę prawie 245 milionów złotych. Chodzi o karę umowną z...

INNE

Sebastian Skuza nowym zastępcą przewodniczącego KNF - powołał go na wniosek szefa KNF premier Mateusz Morawiecki.

%d