Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FINANSE OSOBISTE

KONIEC ZARABIANIA NA MIESZKANIACH? RZĄD CHCE OGRANICZYĆ HURTOWY ZAKUP NIERUCHOMOŚCI

Rząd zamierza ograniczyć hurtowy zakup nieruchomości – zapowiedział dzisiaj (16.01.23) Waldemar Buda, dodając, że pod uwagę brany jest wyższy podatek przy nabyciu kolejnego mieszkania.

ZAPAŚĆ NA RYNKU KREDYTÓW

Szef resortu rozwoju i technologii w poniedziałkowej audycji Radia Plus zwrócił uwagę, że należy ograniczyć skupowanie mieszkań nie tylko przez duże podmioty, ale też firmy prywatne, „które hurtowo skupują mieszkania na rynku i ograniczają ofertę dla Polaków”.

Bez względu czy to jest instytucja, czy to jest osoba fizyczna, jeżeli hurtowo skupuje mieszkania, to oznacza to jedno – dla przeciętnej rodziny, która szuka mieszkania, to są wyższe ceny i to jest mniejszy wybór. Dlatego chcemy to ograniczyć.

Waldemar Buda, minister rozwoju i technologii

Pytany, ile mieszkań oznacza hurt, wskazał, że „7-8 osiem mieszkań to jest dużo”. – 5 plus, to jest rzeczywiście ten poziom, nad którym się powinniśmy zastanowić. Myślę, że od 6. mieszkania moglibyśmy takie reguły wprowadzać – wskazał szef resortu.

CZYTAJ TEŻ: HURTOWA SPRZEDAŻ MIESZKAŃ TO MIT? KTO NAPRAWDĘ KUPUJE MIESZKANIA (ROZMOWA)

Pytany, czy takie rozwiązania są już przygotowywane, odpowiedział: – jest taka propozycja, tylko nie będzie się to opierać o podatek katastralny, tylko będzie ograniczenie w nabyciu, ewentualnie będzie jakiś wyższy podatek przy nabyciu mieszkania kolejnego.

Stwierdził też, że nie będzie to dotyczyło tych mieszkań, które już się posiada.

Kto może najbardziej stracić na przyszłych regulacjach? O tym, na naszej antenie, mówił Tomasz Narkun, ekspert rynku nieruchomości.

CZYTAJ TEZ: RZĄD CHCE OGRANICZYĆ SPRZEDAŻ MIESZKAŃ PODATKIEM (ROZMOWA)


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

KONIEC ZARABIANIA NA MIESZKANIACH? RZĄD CHCE OGRANICZYĆ HURTOWY ZAKUP NIERUCHOMOŚCI

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O załamaniu na rynku kredytów hipotecznych rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z profesorem Waldemarem Rogowskim, głównym analitykiem BIK.

FIRMA

Wyższa składka zdrowotna dla przedsiębiorców już od lutego.

GOSPODARKA

Stare auta niemile widziane w centrum Warszawy.

RYNEK PRACY

Związkowcy Jastrzębskiej Spółki Węglowej zaczęli przygotowania do manifestacji w Warszawie. Przypomnijmy, domagali się 25-proc. podwyżki. Zarząd powiedział nie.

%d bloggers like this: