Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

OSZCZĘDZANIE

KONIEC PIENIĘDZY NA MÓJ PRĄD 3.0

Skończyły się pieniądze w trzeciej edycji programu „Mój prąd”.
Ponad półmiliardowy budżet wyczerpał się po niewiele ponad trzech miesiącach od jego uruchomienia. NFOŚiGW nie przyjmuje już wniosków. Kolejna – czwarta edycja programu ma ruszyć od nowego roku – zapewnia Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

KONIEC PIENIĘDZY NA MÓJ PRĄD 3.0

Mój Prąd 3.0 zakładał dofinansowanie założenia instalacji fotowoltaicznej w wysokości do 3 tysięcy złotych. Wcześniej było to 5 tysięcy złotych. Niższa kwota nie zniechęciła, wręcz przeciwnie. Według danych funduszu zainteresowanie było ogromne, codziennie wpływało 3 -4 tys. wniosków o dotacje, a już po miesiącu od startu naboru liczba złożonych wniosków przekroczyła 85 tysięcy.

Kolejna – czwarta edycja programu ma ruszyć w przyszłym roku i ma się różnić od wcześniejszych edycji – jeśli chodzi o system dopłat do fotowoltaiki. Nie został jeszcze ustalony budżet nowego programu ani kwota dofinansowania. Wiadomo za to, że wsparcie będzie uzależnione od zakresu inwestycji np. instalacji także np. przydomowej ładowarki do auta elektrycznego, inteligentnego systemu zarządzania energią czy budowy magazynu energii lub ciepła.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ENERGETYKA

Zasady dla prosumentów zostaną zmienione przygotowaną właśnie ustawą.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy będą znowu wyłączenia instalacji fotowoltaicznych gdy nadejdzie słoneczna pogoda rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Dawidem Zielińskim, prezesem Columbus Energy.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czym jest spółdzielnia energetyczna i w jakim celu powstała w Niepołomicach rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Michałem Hebdą, zastępcą burmistrza Miasta...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O stratach i powodach słabszych wyników ML System rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Dawidem Cyconiem, prezesem ML System.