Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ŚWIAT

KONIEC OBOSTRZEŃ W MARCU?

Premier Izraela zapowiedział koniec obowiązywania paszportów covidowych jeszcze w lutym.

KONIEC OBOSTRZEŃ W MARCU?

Dzięki znacznemu spadkowi zakażeń i osób poważnie chorych paszporty covidowe, które obowiązywały w Izraelu m.in. przy wejściu do restauracji, barów, atrakcji turystycznych, kin, teatrów, hoteli i siłowni oraz na uczelnie wyższe od końca lutego najprawdopodobniej przestaną obowiązywać. Biuro izraelskiego premiera poinformowało, że nadal będą obowiązywały testy antygenowe dla osób wchodzących do domów opieki. A rodzice będą także dalej zobowiązani poddawać dwa razy w tygodniu swoje dzieci testom na obecność koronawirusa.

MINISTERSTWO ZDROWIA ZAPOWIDA, ŻE JEŚLI LICZBA ZAKAŻEŃ SPADNIE PONIŻEJ 10 TYS. NASTĄPI ZNIESIENIE LIMITÓW

Nie tylko Izrael zapowiada powrót gospodarki do normalności.

Także w Polsce w przyszłym miesiącu możliwe zniesienie obostrzeń i wprowadzonych limitów według zapowiedzi ministra zdrowia. Adam Niedzielski będzie rekomendował rządowi zniesienie limitów, jeśli liczba nowych zakażeń spadnie poniżej 10 tysięcy.

NIEMCY CHCĄ ZNIEŚĆ OGRANICZENIA DO 30 MARCA

Niemcy również szykują się do wdrożenia planu odchodzenia od większości pandemicznych ograniczeń co ma nastąpić nie później niż do 20 marca.
Niemiecki rząd prognozuje w najbliższych tygodniach poprawy sytuacji, dlatego przedwczoraj kanclerz Olaf Scholz zapowiedział trzyetapowe znoszenie obostrzeń.
Równocześnie zastrzegł, że nadal Niemcy muszą nosić maseczki, zachowywać odstęp i szczepić się.

DR ANTHONY FAUCI ZAPOWIADA POWRÓT DO NORMALNOŚCI

Na powrót do normalności przygotowują się też Amerykanie. Główny doradca Białego Domu ds. medycznych dr Anthony Fauci w rozmowie z agencją Reuters powiedział:
Nie chcemy, żebyście byli lekkomyślni ale musimy iść w stronę normalności. Świat i USA mierzą się z COVID-19, ale tak naprawdę potrzebują jednocześnie jakoś odzyskać swoje życie.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Przewodniczący amerykańskiej rezerwy federalnej Jerome Powell potwierdził, że Fed nie zawaha się podnosić stóp, dopóki inflacja nie spadnie.

ŚWIAT

Inflacja CPI w kwietniu w USA wyniosła 8,3% i jest o 0,2 punktu procentowego wyższa od prognoz rynkowych.

ŚWIAT

Dziś o godzinie 14.30 poznamy kwietniowe dane dotyczące inflacji konsumenckiej w USA. Według prognoz wyniesie ona do 8,1% rok do roku.

ŚWIAT

Ustawa Lend-Lease ułatwiająca wysyłanie sprzętu wojskowego i uzbrojenia do Ukrainy i państw z flanki wschodniej została podpisana przez Prezydenta USA Joe Bidena. Przepisy opierają...

%d bloggers like this: