Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

AZJA

KONIEC BESSY JUŻ BLISKO?

Po roku gwałtownych spadków na giełdach
koniec bessy jest już blisko zwłaszcza jeśli chodzi o rynki wschodzące i azjatyckie- uważają stratedzy Morgan Stanley

ROPA NAWET ZA 380 USD
Siedziba banku Morgan Stanley przy Times Square w Nowym Jorku / FOT.: Morgan Stanley

Analitycy banku inwestycyjnego Morgan Stanley, w tym Jonathan Garner, napisali, że zwiększają pozycję na rynkach wschodzących i Azji z wyłączeniem japońskich akcji. Szczególną uwagę zwracają na Koreę południową i Tajwan, które mają największe szanse na przełamanie obecnego cyklu spadkowego, ponieważ oba rynki najbardziej straciły w tym roku i ograniczona wcześniej produkcja półprzewodników ma powoli znowu wracać na dawne tory.

Ponowna ocena Garnera, który słusznie przewidział pogłębiające się spadki na rynkach wschodzących i chińskich na początku tego roku, pojawiła się w momencie, gdy akcje spółek z rynków wschodzących odnotowały najdłuższą serię strat od szczytów z zeszłego roku co było spowodowane rosnącym kursem dolara i rygorystycznymi chińskimi ograniczeniami covidowymi.

Broker oczekuje, że indeks rynków wschodzących (MSCI EM), który od lutego zeszłego roku spadł o ponad 34%,teraz do czerwca wzrośnie o około 12%.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Minutki Fed popchnęły giełdy w górę. Słabsze podwyżki stóp w USA na horyzoncie. Opublikowany równo o 20-stej protokół z listopadowego posiedzenia - potwierdza to,...

Bez kategorii

Goldman Sachs liderem wśród brokerów na warszawskiej giełdzie.

RYNKI

Czy Fed zarządzi światową recesję? Dotychczasowe podwyżki stóp w USA na razie nie wystraszyły inflacji konsumenckiej, która co prawda nieco spadła - ale nie...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach spółki Amica rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Michałem Rakowskim, wiceprezesem Amica s.a.

%d bloggers like this: