Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES I POLITYKA

KONIEC AUT SPALINOWYCH OD 2035 R.

Od 2035 roku obywatele Unii Europejskiej kupią już tylko samochody elektryczne – czy to koniec aut spalinowych?

KONIEC AUT SPALINOWYCH

Parlament Europejski przegłosował dziś definitywne zakończenie sprzedaży nowych samochodów spalinowych do 2035 r. Od tego terminu w salonach mają być już tylko auta elektryczne.

Dzisiejsze głosowanie w europarlamencie zmieni obraz europejskiej motoryzacji. Ustawa dotycząca ograniczenia emisji CO2 została przegłosowana 339 głosami za przy 249 głosach przeciw, 24 eurodeputowanych wstrzymało się od głosu.

CZYTAJ TEŻ: APPLE MUSI DOSTOSOWAĆ ŁADOWARKI

Posłowie zdecydowali, że do 2035 r. wprowadzą 100% redukcję emisji CO2 – czyli w praktyce przestawią europejską motoryzację na sprzedaż tylko samochodów zeroemisyjnych, a więc elektrycznych i wodorowych. Nowe prawo dotyczy wyłącznie nowych samochodów osobowych i lekkich samochodów dostawczych.

To głosowanie było uznawane za kluczowe dla powodzenia polityki klimatycznej UE, ale również przyszłości polskiej gospodarki. Przypomnijmy: prawie 3% wartości polskiego eksportu stanowią akumulatory litowo-jonowe. Wartość ich sprzedaży w 2021r. osiągnęła 6,6 miliarda euro, dla porównania wartość eksportu samochodów osobowych wyniosła w tym samym okresie 5 miliardów euro.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

KONIEC AUT SPALINOWYCH OD 2035 R.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Tym że ceny mieszkań zaczęły spadać i o tym, że zdolność kredytowa Polaków jest fatalna rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Antonem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aneksach do umów kredytowych które dostają klienci banków rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Remigiuszem Stankiem, radcą prawnym w Stanek Legal Kancelaria Prawnicza.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że Sieć Badawcza Łukasiewicz zamierza zatrudnić przynajmniej 2000 nowych pracowników rozmawiał Radek Wróblewski z BIZNES24 z Piotrem Dardzińskim, prezesem Sieci Badawczej Łukasiewicz.

POLSKA

Ustawa o zamrożeniu cen gazu ma kosztować budżet państwa 30 miliardów złotych.

%d bloggers like this: