Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

KONFERENCJA FED PO POLSKU – W ŚRODĘ W BIZNES24

Konferencja Fed po polsku tylko w telewizji BIZNES24. Najbliższe 4 dni będą kluczowe dla stanu rachunków inwestorów giełdowych na koniec roku.

FED ZAPOWIADA SERIĘ PODWYŻEK
JEROME POWELL, SZEF FED, ZAPOWIADA SERIĘ PODWYŻEK STÓP PROCENTOWYCH

W środę wieczorem polskiego czasu – równo o godzinie 20. – amerykańska Rezerwa Federalna ogłosi decyzję dotyczącą stóp procentowych. Pół godziny później rozpocznie się konferencja przewodniczącego Fed. To, co powie Jerome Powell będzie pilnie śledzone na całym świeci – od słów szefa najważniejszego banku centralnego na świecie zależy, czy inwestorzy rzucą się do kupowania, czy wyprzedawania akcji. Konferencję Fed po polsku śledzić będą Państwo mogli wyłącznie w telewizji BIZNES24 (na platformach cyfrowych, w sieciach kablowych i na https://biznes24.tv)

KONFERENCJA SZEFA FED PO POLSKU TYLKO W TELEWIZJI BIZNES24

Zarówno na starym kontynencie jak i po drugiej stronie Oceanu spodziewane są podwyżki stóp procentowych o 50 pb, choć w przypadku USA wciąż nie wykluczona jest wyższa podwyżka o 75pb. co przed świętami mocno mogłoby popsuć nastroje inwestorom nie tylko na Wall Street.

CZTAJ TEŻ: SPADA LICZBA UŻYTKOWNIKÓW ALLEGRO

Zdaniem ekonomistów Santander Bank Polska równie ważne co same decyzje będą komunikaty, zaktualizowane prognozy ekonomiczne i ton konferencji prasowych – inwestorzy będą wypatrywali sygnałów o determinacji banków centralnych do dalszych podwyżek stóp w świetle postępującego schładzania koniunktury i oczekiwanej w przyszłym roku dezinflacji.

Konferencja prezeski EBC Christine Lagarde po polsku – również tylko w telewizji BIZNES24

Także w czwartek w sprawie stóp procentowych zbierają się banki centralne Wielkiej Brytanii i Szwajcarii. Tu też spodziewane są podwyżki o 50 pb. Szczególnie decyzja Banku Szwajcarii miała znaczenie dla wielu polskich gospodarstw domowych – w zależności od tego jak mocno wzrośnie koszt pieniądza w Szwajcarii, podskoczy oprocentowanie kredytów hipotecznych we frankach szwajcarskich.

ARCUS LINK


Tłumaczenie konferencji prezeski EBC Christine Lagarde oraz konferencji przewodniczącego Fed Jerome’a Powella zapewnia Biuro Arcus Link – dostawca specjalistycznych i przysięgłych tłumaczeń dla biznesu.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

KONFERENCJA FED PO POLSKU - W ŚRODĘ W BIZNES24

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O załamaniu na rynku kredytów hipotecznych rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z profesorem Waldemarem Rogowskim, głównym analitykiem BIK.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy nastąpi przedłużenie wakacji kredytowych i jaki to może mieć konsekwencje rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Tadeuszem Białkiem, wiceprezesem ZPP.

RYNKI

Europejski Bank Centralny będzie zdecydowanie podnosił stopy procentowe - tak rynki interpretują słowa Christine Lagarde wypowiedziane w niemieckim Eschborn.

FINANSE OSOBISTE

Stopy NBP na razie bez zmian. Wiadomo jednak jak wyglądały głosowania w grudniu.

%d bloggers like this: