Connect with us

Hi, what are you looking for?

ENERGETYKA

KONCERN ROBERT BOSCH ROZWAŻA ZAMKNIĘCIE JEDNEJ Z SWOICH FABRYK

Niemiecki koncern Robert Bosch analizuje zamknięcie swojego zakładu w Monachium. Jest to związane z wdrażaną transformacją energetyczną.

Najprawdopodobniej chodzi o zakład produkujący komponenty do samochodów napędzanych silnikami spalinowymi – jak donosi gazeta Merkur, na którą powołuje się agencja Bloomberg.

Bosch zakłada, że wraz z rozwojem produkcji i rynku samochodów elektrycznych spadnie zapotrzebowanie m.in. na pompy paliwowe, zawory wtryskowe i filtry płynów eksploatacyjnych.

Niemiecki rząd szacuje, że do 2030 r. na tamtejszych drogach pojawi się 14 mln samochodów elektrycznych, co wiązać się będzie z nowymi, ostrzejszymi przepisami dotyczącymi emisji spalin.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

BUDIMEX w pierwszym półroczu 2021 roku zwiększa zysk netto prawie siedmiokrotnie, przy zmniejszonych przychodach w porównaniu do pierwszego półrocza 2020 roku. W wynikach zawarty...

EUROPA

Niemieckie firmy wystraszone wariantem delta? Indeks IFO, obrazujący nastroje wśród przedsiębiorców niemieckich, nieoczekiwanie spadł w lipcu do 100.8 pkt. wobec 101.8 pkt. w czerwcu.

ENERGETYKA

Dodatkowe pół gigawata mocy z Turowa już w pełni dostępne - informuje PGE. Zakończył się przegląd bloku, który został oddany do użytku w czerwcu...

BANKI

Ruszył sezon wyników kwartalnych na GPW. Bank Millennium lekko w górę po wynikach za pierwsze półrocze. Millennium zaraportował co prawda 0,5 miliarda złotych straty...