Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

UE

APPLE NA CELOWNIKU KE

Apple na celowniku KE za ograniczenie dostępu do technologii i usług, które umożliwiają płatności bezpośrednio z iPhone’ów.

APPLE NA CELOWNIKU KE

Apple na celowniku komisji europejskiej. Koncern z Cupertino został objęty formalną skargą antymonopolową Unii Europejskiej za ograniczenie dostępu do technologii i usług, które umożliwiają użytkownikom dokonywanie płatności bezpośrednio z ich iPhone’ów.

Koncern Apple na celowniku KE

Komisja Europejska poinformowała w poniedziałek, że wysłała tak zwane oświadczenie o zastrzeżeniach, w którym zarzuca się, że gigant technologiczny nadużywa swojej dominującej pozycji na rynku mobilnych portfeli na swoich urządzeniach za pośrednictwem usługi Apple Pay.

CZYTAJ TEŻ: APPLE KOSI KASĘ NA IPHONACH

„Mamy sygnały, że Apple ograniczył dostęp stron trzecich do kluczowej technologii niezbędnej do opracowania konkurencyjnych rozwiązań portfela mobilnego na urządzeniach Apple” – stwierdziła w oświadczeniu szefowa antymonopolowa UE Margrethe Vestager.

Jeśli zarzuty się potwierdzą, amerykańska firma może zostać ukarana wysokimi grzywnami na mocy unijnych przepisów antymonopolowych.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

APPLE NA CELOWNIKU KE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co kredytów we franku szwajcarskim mogą zrobić po restrukturyzacji Getin Banku rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Jackem Czabańskim, adwokatem.

POLSKA

Szalony wzrost Medicalgorithmics na GPW - spółka zamknęła dzień ze wzrostem o blisko 60%.

POLSKA

Wskaźnik PMI, obrazujący koniunkturę w polskim przemyśle, piąty miesiąc z rzędu znajduje się poniżej ważnej granicy 50 punktów. Wynik okazał się jednak lepszy od...

POLSKA

Restrukturyzacja Getin Noble Bank zatwierdzona przez Komisję Europejską.

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: