Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

KOMU GROZI LOCKDOWN?

Mieszkańcy duży miast bardziej obawiają się zachorowania na COVID-19 i chętniej przyjmują szczepionki. Rząd sygnalizuje, że lockdown w przypadku kolejnej fali pandemii będzie zależny od poziomu wyszczepienia w danym regionie.

KOMU GROZI LOCKDOWN?

Z wyliczeń BIZNES24 na podstawie danych otrzymanych z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wynika, że w tej chwili najbardziej wyszczepionym województwem jest mazowieckie, w którym co najmniej jedną dawkę przyjęła już co druga osoba (w wyliczeniach uwzględniliśmy wszystkich mieszkańców województw, a nie tylko osoby, powyżej 12 roku życia, czyli te, które mogą otrzymać szczepionki). Mazowszu po piętach depczą województwa pomorskie i dolnośląskie.

Na drugim końcu skali znalazły się województwa o niższym poziomie zaludnienia – świętokrzyskie, lubelskie i podkarpackie, gdzie zaledwie jeden na troje mieszkańców przyjął co najmniej jedną dawkę szczepienia.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

KOMU GROZI LOCKDOWN?

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

AZJA

Przedłużające się lockdowny w Chinach doprowadziły w weekend do największych protestów społecznych od masakry na placu Tiananmen w 1989 roku.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach spółki Amica rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Michałem Rakowskim, wiceprezesem Amica s.a.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co najbardziej niepokoi polskich przedsiębiorców i co rząd robi aby utrzymać dostawy energii i pomóc w problemie enrgetycznym - rozmawiał Marcin Dobrowolski...

COVID

COVID zabił w ciągu dwóch lat co pięćsetnego człowieka. WHO przedstawiło swoje szacunku ponad dwukrotnie przekraczające oficjalne rządowe dane o zgonach spowodowanych pandemią.

%d bloggers like this: