Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

KOMU GROZI LOCKDOWN?

Mieszkańcy duży miast bardziej obawiają się zachorowania na COVID-19 i chętniej przyjmują szczepionki. Rząd sygnalizuje, że lockdown w przypadku kolejnej fali pandemii będzie zależny od poziomu wyszczepienia w danym regionie.

KOMU GROZI LOCKDOWN?

Z wyliczeń BIZNES24 na podstawie danych otrzymanych z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wynika, że w tej chwili najbardziej wyszczepionym województwem jest mazowieckie, w którym co najmniej jedną dawkę przyjęła już co druga osoba (w wyliczeniach uwzględniliśmy wszystkich mieszkańców województw, a nie tylko osoby, powyżej 12 roku życia, czyli te, które mogą otrzymać szczepionki). Mazowszu po piętach depczą województwa pomorskie i dolnośląskie.

Na drugim końcu skali znalazły się województwa o niższym poziomie zaludnienia – świętokrzyskie, lubelskie i podkarpackie, gdzie zaledwie jeden na troje mieszkańców przyjął co najmniej jedną dawkę szczepienia.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

KOMU GROZI LOCKDOWN?

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

COVID

COVID zabił w ciągu dwóch lat co pięćsetnego człowieka. WHO przedstawiło swoje szacunku ponad dwukrotnie przekraczające oficjalne rządowe dane o zgonach spowodowanych pandemią.

ŚWIAT

Premier Izraela zapowiedział koniec obowiązywania paszportów covidowych jeszcze w lutym.

COVID

Koniec covidowych ograniczeń w Szwecji. Rząd w Sztokholmie zdecydował, że przestaną obowiązywać dziś o północy.

FIRMA

Milion osób na kwarantannie - to więcej, niż na bezrobociu. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś, że liczba osób, które nie mogą wychodzić z domu przekroczyła...

%d bloggers like this: