Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

PODATKI

KOMISJA FINANSÓW „ZA” POLSKIM ŁADEM. ZMIANY M.IN. W ZASADACH ROZLICZANIA ULG NA DZIECI

Zmiany podatkowe w ramach polskiego ładu przegłosowane w komisji finansów publicznych.

POLSKI ŁAD I ZMIANY W CIT
POLSKI ŁAD I PODATKI

Wśród poprawek znalazł się zapis wprowadzający ulgę dla rodzin z czworgiem lub większą liczbą dzieci. Rodzicom będzie przysługiwało dodatkowe odliczenie w kwocie 85 tys. zł, a więc takiej, jak w przypadku PIT dla młodych.

Komisja przyjęła także poprawkę zmieniającą zasady rozliczania się osób samotnie wychowujących dzieci. Teraz osoby samotnie wychowujące dzieci obliczają podatek jako dwukrotność podatku liczonego od połowy dochodów. Po zmianach rodzic będzie mógł odliczyć ulgę na dziecko w wysokości 1500 złotych.

W ramach Polskiego Ładu rząd proponuje podwyżkę kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł z obecnych od 3-ech do 8 tysięcy złotych w zależności od dochodów.
Zmiany zakładają też wzrost składki zdrowotnej do 9 procent oraz podwyżkę progu podatkowego, do którego obowiązuje stawka 17 proc., a powyżej którego stawka rośnie do 32 proc. Obecnie ten próg wynosi 85 tys. zł; od roku przyszłego ma być to 120 tys. zł.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BIZNES I POLITYKA

Uwaga - składki na ZUS trzeba zapłacić najpóźniej do dziś.

PODATKI

Roman Młodkowski z BIZNES24 w rozmowiem z prof. Adamem Mariańskim, ekspertem BCC, prezesem KIDP, omawia podatki w 2022 roku.

ŁAD, PODATKI I PRAKTYKA

Tematem rozmowy Romana Młodkowskiego i Rafała Frączyka z CRIDO jest ulga dla klasy średniej.

ŁAD, PODATKI I PRAKTYKA

Roman Młodkowski z BIZNES24 rozmawia z Radomirem Szarańcem, doradcą podatkowym i członkiem KIDP - między innymi o tym, jaką zaliczkę na PIT zapłacić?