Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

UE

KOMISJA EUROPEJSKA CHCE ZAWIESIĆ 7.5 MLD EURO DLA WĘGIER

Komisja Europejska chce zawiesić część funduszy dla Węgier.

KOMISJA EUROPEJSKA CHCE ZAWIESIĆ

W związku z korupcją, Komisja Europejska chce zawiesić część unijnych funduszy dla Węgier.

Komisja Europejska zaproponowała w niedzielę Radzie europejskiej, czyli de facto państwom członkowskim unii, uruchomienie wobec Węgier mechanizmu warunkowości w budżecie UE. Oznaczałoby to zawieszenie ok. 7,5 mld euro funduszy UE dla Budapesztu w związku z korupcją. Jak podała KE, „ma to zapewnić ochronę budżetu UE i interesów finansowych przed naruszeniami zasad praworządności na Węgrzech”.

CZYTAJ TEŻ: DEFICYT HANDLU W UE BIJE REKORDY (ROZMOWA)

To pierwszy taki przypadek w historii UE, od kiedy ustanowiony został dwa lata temu mechanizm warunkowości, który ma chronić budżet wspólnoty przed korupcją.
Rada ma teraz miesiąc na podjęcie kwalifikowaną większością głosów decyzji, czy przyjąć takie środki. Swój sprzeciw przeciwko decyzji Komisji zapowiedział już premier Polski, Mateusz Morawiecki.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

KOMISJA EUROPEJSKA CHCE ZAWIESIĆ 7.5 MLD EURO DLA WĘGIER

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że cukier jest drogi i dlaczego rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Romanem Kubiakiem, prezesem Pfeifer & Langen Polska, producenta cukru.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co się stanie po restrukturyzacji Getin Noble Banku i jakie będą tego konsekwencje rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Piotrem Sobolewskim z...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że inflacja przekroczyła 17% rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Łukaszem Tarnawą, głównym ekonomistą Boś Banku.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co może się wydarzyć po zaanektowaniu przez Rosję terenów należących do Ukrainy rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z generałem Leonem Komornickim.

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: