Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

WOJNA W UKRAINIE

KOLEJNY WOJENNY BLEF ROSJI?

Kreml wysyła sygnały do USA w sprawie zakończenie wojny w Ukrainie – twierdzi agencja Bloomberga .

KOLEJNY WOJENNY BLEF ROSJI?
KYIV, UKRAINE - Mar. 29, 2022: War in Ukraine. Shopping center that was damaged by shelling on 21 March by a Russian attack in Kyiv, where according to emergency service, at least six people died

Agencja twierdzi w grudniu 2023 roku Rosja za pośrednictwem niewymienionego z nazwiska pośrednika przekazała wysokim rangą oficjelom USA sygnał o gotowości do rozmów pokojowych.

Pośrednik miał stwierdzić, że Władimir Putin jest skłonny rozważyć zrezygnowanie z żądania zachowania przez Ukrainę neutralnego statusu, a nawet ostatecznie do porzucenia obiekcji co do członkostwa Kijowa w NATO. Kosztem tego miałoby być zaakceptowanie terenów będących pod rosyjską okupacją.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział agencji, że Rosja od dawna jest otwarta na negocjacje i woli osiągnąć swoje cele drogą dyplomatyczną.

Warto w tym miejscu przypomnieć to co kilka dni temu w Davos mówił Antony Blinken. Szef amerykańskiej dyplomacji powiedział wtedy wprost że „nie widzi” perspektyw na długoterminowe zawieszenie broni, ani rosyjskiej skłonności do rezygnacji ze swoich maksymalistycznych celów.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zamknięciu notowań swoje szacunki za 2023 rok podał Kruk. Spółka chwali się, że jej zysk netto pierwszy raz w historii przekroczył 1 miliard...

SANKCJE

Łotewski Sejm zdecydował w czwartek o wprowadzeniu zakazu importu na Łotwę produktów rolnych pochodzących z Rosji i Białorusi.

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się by BNP Paribas Bank Polska przeznaczył na dywidendę do 75 proc. zysku za ubiegły rok.

FIRMA

Bardzo ważna uchwała Sądu Najwyższego. Wspólnik dwuosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością posiadający 99 procent udziałów nie podlega ubezpieczeniom społecznym. To cios w ZUS, który...