Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

KOLEJNY REKORD INFLACJI W POLSCE. W STREFIE EURO PO RAZ PIERWSZY DWUCYFROWA

Ceny towarów i usług znowu w górę i to o ponad 1 punkt procentowy. Wstępny odczyt inflacji konsumenckiej we wrześniu w Polsce wyniósł 17.2%.

MŚP Inflacja 2022
ARP wprowadzi pożyczki antyinflacyjne dla MŚP

Najwięcej zdrożała energia, bo aż o 44.2% w stosunku do września zeszłego roku. Kolejno najbardziej zdrożała żywność i napoje bezalkoholowe, bo o 19.3% rok do roku, a także paliwa, które wzrosły o 18.3 %. GUS w swoim raporcie wyszczególnił tylko te 3 rodzaje towarów, gdyby tylko na ich podstawie wyliczyć inflację wyniosłaby ona ponad 27%.

INFLACJA W STREFIE EURO

Najnowsze badanie Eurostatu wskazuje na stale rosnącą inflacje we wszystkich krajach w strefie Euro. Obecnie inflacja w tym regionie wyniosła 10 proc. we wrześniu wobec 9,1 proc. w sierpniu.

Według raportu najwyższy wzrost zanotowały ceny energii, przebijając wartość 40 proc. wobec 38,6 proc. w sierpniu. Znacząco również wzrosły ceny żywności dobijając do 11,8 proc., podczas gdy w sierpniu wzrost zanotowano na poziomie 10,6 proc.

Spośród 19 krajów w strefie Euro tylko w trzech zanotowano spadek inflacji – Słowenii, Cyprze oraz Francji. Najbardziej odczuwalna Inflacja z kolei notowana jest w krajach bezpośrednio graniczących z Rosją – Łotwie, Litwie i Estonii, gdzie wartości procentowe przekroczyły 22 pkt.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

KOLEJNY REKORD INFLACJI W POLSCE. W STREFIE EURO PO RAZ PIERWSZY DWUCYFROWA

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Tym że ceny mieszkań zaczęły spadać i o tym, że zdolność kredytowa Polaków jest fatalna rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Antonem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aneksach do umów kredytowych które dostają klienci banków rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Remigiuszem Stankiem, radcą prawnym w Stanek Legal Kancelaria Prawnicza.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że Sieć Badawcza Łukasiewicz zamierza zatrudnić przynajmniej 2000 nowych pracowników rozmawiał Radek Wróblewski z BIZNES24 z Piotrem Dardzińskim, prezesem Sieci Badawczej Łukasiewicz.

POLSKA

Ustawa o zamrożeniu cen gazu ma kosztować budżet państwa 30 miliardów złotych.

%d bloggers like this: