Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GOSPODARKA

KOLEJNA USTAWA NA DRODZE DO KPO

Na drodze do KPO stanęła ustawa wiatrakowa.

RZĄDOWY PROJEKT USTAWY WIATRAKOWEJ
foto: pixabay.com

Uchwalanie ustawy o Sądzie Najwyższym może jednak nie odblokować Krajowego Planu Odbudowy. Jak podało dziś radio RMF Komisja żąda, by Polska uchwaliła jeszcze ustawę wiatrakową, która ma zliberalizować tzw. zasadę 10 H.

Piotr Muller rzecznik rządu przyznał, że ustawa wiatrakowa jest istotnym projektem w sprawie KPO. Dlatego dziś Marszałek Sejmu skierowała leżące w sejmowej zamrażarce projekty do pierwszego czytania.

W sumie sejmowe komisje aktywów państwowych oraz samorządu zajmują się jednocześnie aż sześcioma projektami. Trzy przygotowali posłowie, dwa senat i jeden rząd.

CZYTAJ TEŻ: INFLACJA NA ŚWIECIE – ZESTAWIENIE

Rządowy projekt nowelizacji ustawy wiatrakowej wpłynął do Sejmu w połowie lipca 2022 roku. Przewiduje on, że decyzja o możliwości lokalizowania nowych lądowych elektrowni wiatrowych oraz o odblokowaniu możliwości rozwoju budownictwa mieszkalnego w sąsiedztwie tych elektrowni, będzie zależała od gmin.

Jeszcze w grudniu rząd przyjął autopoprawkę do własnej ustawy i wprowadził zasadę mówiącą o tym, że co najmniej 10 proc. mocy wytworzonej przez elektrownie wiatrowe miałoby trafić do lokalnej społeczności.

Piotr Muller rzecznik rządu powiedział, że liczy iż temat ustawy wiatrakowej zostanie zamknięty na przyszłym posiedzeniu Sejmu. Przyznał też, że jeśli Polska spełni kamienie milowe to pierwsze środki z KPO możemy dostać najwcześniej w maju.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

KOLEJNA USTAWA NA DRODZE DO KPO

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

"Pieniądze zostaw na Ziemi" - mówi dawny najbogatszy Ziemianin do obecnie najbogatszego Ziemianina. Założyciel Microsoftu Bill Gates skrytykował plany podboju Marsa snute przez Elona...

CENY

Rafineryjna marża Orlenu znowu rośnie.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że nastąpił trzeci z rzędu spadek rocznej dynamiki cen konsumpcyjnych i Inflacja HICP w strefie euro wyniosła osiem i pół procent rok...

INNE

Inflacja w Turcji wyhamowuje już drugi miesiąc.

%d bloggers like this: