Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

KOLEJNA KWARTALNA STRATA EUROCASH

Giełdowy Eurocash znowu z kwartalną stratą. Pocieszeniem dla akcjonariuszy może być to, że jest ona nieco mniejsza niż rok wcześniej.

ZYSK EUROCASH

Inwestorzy postawili jednak pozbyć się akcji spółki i od rana kurs Eurocashu spada o prawie 7 procent.

W pierwszym kwartale tego roku Eurocash odnotował 51 mln zł skonsolidowanej straty wobec 52 mln zł straty rok wcześniej. O 16 procent, do 7 mld 588 mln zł wzrosły natomiast przychody ze sprzedaży grupy.

CZYTAJ TEŻ: ROSNĄ DŁUGI GASTRONOMII

Jak napisał w komentarzu do wyników Paweł Surówka, prezes Eurocashu mimo słabszego otoczenia rynkowego, na poziomie EBITDA firma wypracowała najlepszy wynik pierwszego kwartału od ponad dziesięciu lat. W opinii szefa Eurocashu początek tego roku to okres wysokiej inflacji oraz spadku sprzedaży detalicznej w cenach stałych, a osłabienie popytu konsumenckiego znajduje przede wszystkim odzwierciedlenie w wolniejszym tempie sprzedaży w segmencie detalicznym, a także w hurtowniach Cash&Carry, zaopatrujących głównie najmniejsze sklepy.

Giełdowy Eurocash zajmują się hurtową oraz detaliczną dystrybucją żywności i innych produktów szybkozbywalnych. Jest też właścicielem sieci franczyzowych, takich jak ABC, Delikatesy Centrum, Groszek czy Duży Ben.

KOLEJNA KWARTALNA STRATA EUROCASH

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: