Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

NBP

KOCHALSKI SCEPTYCZNIE O OBNIŻKACH STÓP

KOCHALSKI SCEPTYCZNIE

Członek RPP Cezary Kochalski sceptycznie o obniżce stóp w przyszłym roku.

KOCHALSKI SCEPTYCZNIE

Zaliczany do stronnictwa prezesa Glapińskiego Kochalski w wywiadzie dla Polskiej Agencji prasowej powiedział m.in.: „Jeżeli przestrzeń do obniżek rzeczywiście pojawiłaby się w 2025 r. roku, to raczej zakładam, że ostrożne podejście nakazywało, aby nie byłyby zbyt duże.”

CZYTAJ TEŻ: PEPCO ROŚNIE NA NOWYCH OTWARCIACH

Zatem po pierwsze zakwestionował, czy dyskusja o obniżkach w ogóle będzie miała miejsce, a po drugie – jeśli obniżki nastąpią, to według Kochalskiego nie będą znaczące.

Tydzień temu prezes NBP Adam Glapiński zszokował rynek słowami, które zostały odebrane jako zapowiedź braku obniżek stóp aż do 2026 roku. Zostały odebrane – bo nie jest jasne, co Glapiński rzeczywiście chciał powiedzieć. Dzień po konferencji prof. Henryk Wnorowski, inny członek RPP, mówił w BIZNES24, że prezesowi chodziło nie o odsunięcie obniżki stóp do 2026 roku, ale o takie ich wprowadzenie, żeby inflacja za dwa lata spadła trwale w okolice 2.5 procent.

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

KOCHALSKI SCEPTYCZNIE O OBNIŻKACH STÓP

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Nie tylko Donald Trump uważa, że FED nie powinien obniżać kosztu pieniądza w tym roku. Podobnego zdania jest także Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

GPW

W tym tygodniu zdecydowanie przybyło niedźwiedzi na warszawskim parkiecie. Z kolei pogłowie byków pozostaje praktycznie bez zmian od ubiegłotygodniowego badania inwestorów indywidualnych.

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy i są one znacznie gorsze od oczekiwań analityków.

INNE

Tym razem Europejski Bank Centralny postanowił pozostawić stopy procentowe w eurolandzie na niezmienionym poziomie czyli w przypadku stopy refinansowej na poziomie 4.25% a stopę...