Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

KNF UMYWA RĘCE OD KERNELA

KNF UMYWA RĘCE OD KERNELA

Działanie Kernela jest jawnie sprzeczne z polskim prawem.

Jakim cudem KNF zatwierdził prospekt emisyjny Kernela i wpuściła go na naszą giełdę? takie pytanie zadaliśmy Komisji Nadzoru Finansowego. Oto odpowiedź:

To nie KNF wpuściła Kernel na GPW, lecz GPW dopuściła akcje Kernela do obrotu na rynku regulowanym. Zarówno oferta publiczna jak i dopuszczenie akcji do obrotu na GPW zostały przeprowadzone na podstawie prospektu zatwierdzonego w dniu 25.10.2007 r. przez luksemburski organ nadzoru i paszportowanego do Polski. KNF nie weryfikowała tego prospektu, ani go nie zatwierdzała.

Pozdrawiam, Jacek Barszczewski

Warto dodać, że na GPW poza Kernelem są jeszcze 42 spółki na paszporcie innych krajów.

KNF to skrót od Komisji Nadzoru Finansowego, która jest organem administracji publicznej odpowiedzialnym za nadzorowanie rynku finansowego w Polsce. KNF powstała w 2006 roku, przejmując zadania zniesionej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd oraz Komisji Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych. KNF zajmuje się kontrolą i regulacją sektora bankowego, ubezpieczeniowego, emerytalnego, rynku kapitałowego, instytucji płatniczych i agencji ratingowych. KNF ma także za zadanie dbać o prawidłowe funkcjonowanie, bezpieczeństwo i stabilność rynku finansowego, oraz ochronę interesów jego uczestników. KNF składa się z ośmiu członków, w tym przewodniczącego i dwóch zastępców, a także przedstawicieli różnych instytucji państwowych.

KNF UMYWA RĘCE OD KERNELA

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell skrytykował dzisiaj oczekiwania rynku, który spodziewa się przyszłych agresywnych obniżek stóp procentowych. Rynek zareagował na to zupełnie odwrotnie niż...

KRYPTO

Schodzimy na ziemie,a konkretniej na murawę. Portugalczyk Cristiano Ronaldo, jeden z najbardziej znanych piłkarzy świata został pozwany za promocję giełdy kryptowalut Binance.

ZUS

"Przedsiębiorcze matki" będą miały problem ze zdobyciem wyższego zasiłku macierzyńskiego – otwierając działalność gospodarczą. >> Najnowsze orzeczenie Sądu Najwyższego – może być jednak kłopotem...

NBP

Prawo i Sprawiedliwość murem za prezesem Narodowego Banku Polskiego, Adamem Glapińskim.

%d bloggers like this: