Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

KNF UKARAŁA PZU

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła karę na PZU SA. Największy polski ubezpieczyciel będzie musiał zapłacić prawie 400 tys. zł za naruszenie ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych.

ZYSK PZU

Powszechny Zakład Ubezpieczeń SA to największy, a zarazem najdłużej prowadzący działalność zakład ubezpieczeń w Polsce. Poza działalnością asekuryzacyjną, do grupy PZU należą banki Pekao SA i Alior Bank.

KNF 3 września bieżącego roku w związku ze stwierdzeniem 24 przypadków opóźnień w przyznaniu i wypłacie odszkodowań lub niedopełnienia obowiązków informacyjnych nałożyła na ubezpieczyciela 397 tys. zł kary. W tym roku, za to samo przewinienie tylko w mniejszej skali KNF ukarała innych ubezpieczycieli tj. Generali, Open Life i Warta.

PZU poddało się karze i zapewnia, że wprowadzi szereg działań organizacyjnych i systemowych mających zapobiegać powstawaniu naruszeń prawa w przyszłości, co zostało uwzględnione przy wymiarze kary.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

KNF UKARAŁA PZU

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FINANSE OSOBISTE

Zakłady Tłuszczowe Kruszwica na liście ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego. To dość zaskakująca informacja - zwykle na listę ostrzeżeń trafiają firmy, których kluczowym sposobem na...

BIZNES I POLITYKA

Posiadacze akcji mBanku w tym roku dywidendy nie dostaną. Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała, że bank nie spełnia wymogów wypłaty dywidendy. Ale rozczarowania na rynku...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Wstępne wyniki spisu ludności 2021 są tematem rozmowy Marcina Dobrowolskiego z Dominikiem Rozkrutem, prezesem Głównego Urzędu Statystycznego.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

%d bloggers like this: