Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

KNF UKARAŁA PZU

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła karę na PZU SA. Największy polski ubezpieczyciel będzie musiał zapłacić prawie 400 tys. zł za naruszenie ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych.

ZYSK PZU

Powszechny Zakład Ubezpieczeń SA to największy, a zarazem najdłużej prowadzący działalność zakład ubezpieczeń w Polsce. Poza działalnością asekuryzacyjną, do grupy PZU należą banki Pekao SA i Alior Bank.

KNF 3 września bieżącego roku w związku ze stwierdzeniem 24 przypadków opóźnień w przyznaniu i wypłacie odszkodowań lub niedopełnienia obowiązków informacyjnych nałożyła na ubezpieczyciela 397 tys. zł kary. W tym roku, za to samo przewinienie tylko w mniejszej skali KNF ukarała innych ubezpieczycieli tj. Generali, Open Life i Warta.

PZU poddało się karze i zapewnia, że wprowadzi szereg działań organizacyjnych i systemowych mających zapobiegać powstawaniu naruszeń prawa w przyszłości, co zostało uwzględnione przy wymiarze kary.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

GPW

Pierwszy debiut na GPW, a konkretnie na alternatywnym rynku NewConnect. Road Studio rozpoczęło notowania z 27 procentową przeceną.

GPW

Potwierdziły się doniesienia mediów o tym, że węgierski MOL odkupi od Orlenu część stacji Lotosu po fuzji obu firm, a naftowy koncern Saudi Aramco...