Connect with us

Hi, what are you looking for?

GPW

KNF UKARAŁA PZU

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła karę na PZU SA. Największy polski ubezpieczyciel będzie musiał zapłacić prawie 400 tys. zł za naruszenie ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych.

Powszechny Zakład Ubezpieczeń SA to największy, a zarazem najdłużej prowadzący działalność zakład ubezpieczeń w Polsce. Poza działalnością asekuryzacyjną, do grupy PZU należą banki Pekao SA i Alior Bank.

KNF 3 września bieżącego roku w związku ze stwierdzeniem 24 przypadków opóźnień w przyznaniu i wypłacie odszkodowań lub niedopełnienia obowiązków informacyjnych nałożyła na ubezpieczyciela 397 tys. zł kary. W tym roku, za to samo przewinienie tylko w mniejszej skali KNF ukarała innych ubezpieczycieli tj. Generali, Open Life i Warta.

PZU poddało się karze i zapewnia, że wprowadzi szereg działań organizacyjnych i systemowych mających zapobiegać powstawaniu naruszeń prawa w przyszłości, co zostało uwzględnione przy wymiarze kary.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Po członkach zarządu - teraz rada nadzorcza GetBacku płaci za bankructwo. Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła kary finansowe na sześcioro były członków rady upadłego z...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

RYNKI

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.