Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

KNF

KNF: SPRAWA GLOBAL HYDROGEN DO PROKURATURY

Komisja Nadzoru Finansowego złożyła do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa manipulacji w obrocie akcjami Global Hydrogen na alternatywnym rynku NewConnect.

KNF: SPRAWA GLOBAL HYDROGEN DO PROKURATURY

Zawiadamienie dotyczy zdarzeń z 2022 roku. Jak tłumaczy Komisja manipulacja ta polegała, przede wszystkim, na zawieraniu przez grupę osób fizycznych i podmiotów działających w porozumieniu
wzajemnych transakcji oraz składaniu zleceń, które mogły wprowadzać w błąd co do ceny akcji Global Hydrogen oraz podaży i popytu na ten instrument finansowy.

Wskazano, że działalność części osób, wchodzących w skład grupy, była już przedmiotem złożonych przez KNF zawiadomień o podejrzeniu popełnienia przestępstwa manipulacji w obrocie akcjami innych spółek, tj.: Yetiforce, Milisystem, Hub.Tech czy Satis Group.

Przestępstwo manipulacji zagrożone jest grzywną do 5 mln zł albo karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5, albo oboma tymi karami łącznie.

Global Hydrogen to spółka tochnologiczna notowana na rynku NewConnect. Jednak od dwóch lat obrót akcjami spółki został zawieszony przez GPW.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSPORT

Jednym z głównych tematów na europejskich giełdach – obok amerykańskiej kampanii wyborczej jest kurs ikony tanich linii lotniczych. Ryanair znalazł się dzisiaj na imponującym...

DŁUG PUBLICZNY

Mocno rośnie zadłużenie w stosunku do PKB naszego kraju. I zdaniem ekonomistów będziemy zadłużać się coraz bardziej. CZYTAJ TEŻ: WIDMO WIBOROWEGO TSUNAMI NAD BANKAMI...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Mieszkanie we włoszech, albo dom we Włoszech. Jak bezpiecznie kupić nieruchomość nad Tybrem? Radzi Marcin Kwapiński, radca prawny, który jako polsko-włoski prawnik pomaga w...

INNE

Niewykluczone, że tarcze na pra zostaną z nami jeszcze w przyszłym roku. Rozmowy w tej sprawie zapowiedział Andrzej Domański, minister finansów.