Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BANKI

KNF SIĘ ZGODZIŁ. SZWED PREZESEM PKO BP

KNF SIĘ ZGODZIŁ. SZWED PREZESEM PKO BP

14 kwietnia Szwed został powołany przez radę nadzorczą PKO BP na stanowisko wiceprezesa zarządu, Jednocześnie rada powołała go na stanowisko prezesa zarządu pod warunkiem wyrażenia zgody przez KNF. Do czasu wydania zgody przez Komisję rada powierzyła Szwedowi kierowanie pracami zarządu.

KNF SIĘ ZGODZIŁ. SZWED PREZESEM PKO BP

Szwed ma ponad trzydziestoletnie doświadczenie w pracy w sektorze bankowym.

Tuż przed dołączeniem do pracował w Banku Gospodarstwa Krajowego, od 2021 r. pełnił funkcję członka zarządu. Nadzorował obszar biznesu oraz operacji bankowych, a wcześniej obszar IT oraz funduszy europejskich, jak również realizację transformacji cyfrowej i procesowej.
Wcześniej pełnił funkcję wiceprezesa Alior Banku. Pracował też w Santander Bank Polska. Uważany jest za człowieka Mateusza Morawieckiego.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: