Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

KNF

KNF PODEJRZEWA MANIPULACJE AKCJAMI MPAY

KNF złożyła zawiadomienie o podejrzeniu manipulacji w obrocie akcjami mPay.

KNF PODEJRZEWA MANIPULACJE AKCJAMI MPAY

Jak czytamy w komunikacie Urzędu: „Przestępstwo polegało na publikowaniu pozytywnych informacji na temat akcji mPay, które mogły wprowadzać w błąd inwestorów co do rzeczywistej wartości tych akcji oraz na przeprowadzaniu skoordynowanej sprzedaży akcji tej spółki po zawyżonej cenie” – podała KNF.

Ponadto, jak wynika z materiału opublikowanego przez KNF rozpoczęcie wspomnianych działań marketingowych rozpoczęło się między listopadem a grudniem 2021 roku. W tym czasie spółka podpisała umowę o współpracy ze znanym youtuberem Dzikimi Trenerem, który kupił 1,5 mln akcji mpay i stał się jednocześnie ambasadorem marki. W tym czasie także pojawiła się informacja o nawiązaniu współpracy przy tworzeniu stablecoina z Rafałem Zaorskim, który z tej współpracy wycofał się w marcu 2022 roku.

Przypomnijmy zgodnie z rozporządzeniem MAR przestępstwo manipulacji zagrożone jest grzywną do 5 mln zł albo karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5, albo obiema tymi karami łącznie.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

CENY

Ceny żywności znowu wzrosną - uważają analitycy.

USA

W tym tygodniu inwestorzy czekają przede wszystkim na piątkowy raport o wydatkach gospodarstw domowych. To ten dokument ma kluczowe znaczenie dla decyzji Rezerwy Federalnej...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Rainbow rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem Szczechurą, prezesem, Rainbow Tours.

USA

W tym tygodniu amerykańscy inwestorzy oczekują na piątkowe dane o wydatkach gospodarstw domowych. To będzie ostatni tego typu raport przed kolejnym posiedzeniem Rezerwy Federalnej,...