Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FINANSE OSOBISTE

KNF OSTRZEGA PRZED… PRODUCENTEM OLEJU KUJAWSKIEGO

Zakłady Tłuszczowe Kruszwica na liście ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego. To dość zaskakująca informacja – zwykle na listę ostrzeżeń trafiają firmy, których kluczowym sposobem na zarabianie jest działalność finansowa, a nie produkcja oleju rzepakowego.

HIPOTEKI BEZ WIBORU
Fot.: BIZNES24

Z komunikatu KNF wynika, że nadzór finansowy podejrzewa Zakłady Tłuszczowe Kruszwica o prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia. Takie same zastrzeżenia Komisja ma wobec spółki Bunge Polska, czyli polskiego przedstawicielstwa holenderskiego koncernu, który od ubiegłego roku posiada 100 procent akcji ZT Kruszwica. Wcześniej spółka notowana była na warszawskiej giełdzie. KNF zawiadomienia o możliwości popełnienie przestępstwa przesłała do warszawskiej prokuratury.

CZYTAJ TEŻ: ZYSK DINO ZA 1 KW. 2022R. 191.4 MLN ZŁ

ZT Kruszwica to największy w Polsce producent olejów roślinnych, jeden z największych producentów margaryn. Do spółki należą takie marki jak Olej Kujawski, Oliwier, Bartek słonecznikowy, margaryna Palma, Smakowita, Masmix, Finuu, czy pasty Wawrzyniec.


Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

KNF OSTRZEGA PRZED... PRODUCENTEM OLEJU KUJAWSKIEGO

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

20 mln zł kary dla Leszka Czarneckiego. Tyle od Komisji Nadzoru Finansowego nie dostał jeszcze nikt.

POLSKA

KNF zapowiedział, że hipoteki bez WIBORu będą dostępne od 2024 roku.

BIZNES I POLITYKA

Posiadacze akcji mBanku w tym roku dywidendy nie dostaną. Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała, że bank nie spełnia wymogów wypłaty dywidendy. Ale rozczarowania na rynku...

POLSKA

Kurator Bankowego Funduszu Gwarancyjnego w Getin Noble Banku. Tak zdecydowała w wigilię komisja nadzoru finansowego, która odrzuciła plan naprawy przedstawiony przez bank. Nadzór chce...

%d bloggers like this: