Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

KNF OPUBLIKOWAŁA WYTYCZNE DLA BANKÓW. NICI Z DYWIDEND

Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała wytyczne dla banków. Banki z wysokim udziałem kredytów hipotecznych – szczególnie walutowych – w przyszłym roku dywidendy nie wypłacą. Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała dziś wymogi które muszą spełnić banki – jeśli będą chciały się podzielić z akcjonariuszami zyskiem.

KNF OPUBLIKOWAŁA WYTYCZNE DLA BANKÓW. NICI Z DYWIDEND

Z wypłaty dywidendy KNF wykluczyła banki w dwóch przypadkach – pierwszy to poziom dźwigni finansowej (często z języka angielskiego nazywany leverage ratio) na poziomie poniżej 5 procent.

Drugi warunek wykluczający to udział kredytów walutowych w portfelu hipotecznym powyżej 50 procent. Ale nawet w przypadku gdyby bank nie miał ani jednego takiego kredytu – to i tak nie wypłaci ani złotówki dywidendy, jeśli kredyty hipoteczne stanowią co najmniej 30 procent jego należności od sektora niefinansowego.

KNF najwyraźniej mocno obawia się pogorszenia spłacalności hipotek w przyszłym roku, więc oczekuje od mocno obecnych na rynku hipotecznym banków solidnej poduszki finansowej.

STANOWISKO KNF WS. DYWIDEND


Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

KNF OPUBLIKOWAŁA WYTYCZNE DLA BANKÓW. NICI Z DYWIDEND

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że do 31 stycznia mija termin składania zeznania PIT-8AR czyli podatku z tytułu konkursów czy nagród w sprzedaży premiowanej rozmawiał Marcin Dobrowolski...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy nastąpi przedłużenie wakacji kredytowych i jaki to może mieć konsekwencje rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Tadeuszem Białkiem, wiceprezesem ZPP.

KREDYTY

Rząd zdecyduje, czy wakacje kredytowe zostaną na dłużej.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co przyczyniło się do tego, że nowych pieniędzy w polskiej gospodarce przybywa mniej rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z prof. Marianem Nogą...

%d bloggers like this: