Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

KNF O KERNELU: PISZCIE DO LUKSEMBURGA

JACEK JASTRZĘBSKI
Komisja Nadzoru Finansowego

Komisja Nadzoru Finansowego umywa ręce w sprawie nowej emisji akcji planowego delistingu na GPW ukraińskiego producenta zbóż, spółki Kernel. Poszkodowanych inwestorów wysyła do nadzoru w Luksemburgu.

Jak czytamy w przesłanym Biznes24 oświadczeniu KNF, urząd mając na uwadze interes polskich inwestorów, podejmuje aktywne działania mające na celu szczegółowe i wszechstronne wyjaśnienie planowanego wycofania akcji spółki z obrotu oraz kwestii ostatniej emisji akcji spółki Kernel.

Urząd KNF, poza wezwaniem spółki do złożenia wyjaśnień oraz przekazania dokumentów, jest także w stałym kontakcie z luksemburskim nadzorem (CSSF) w związku z zarzutami formułowanymi przez polskich inwestorów ws. emisji akcji Kernel oraz planowanego delistingu.
To właśnie CSSF jest właściwy, jeśli chodzi o podjęcie czynności nadzorczych w tej sprawie – pisze KNF.

Przypomnijmy, że po nieudanym wezwaniu, Kernel zdecydował się na potężną emisję akcji dla wybranych inwestorów, mocno rozmywając akcje będące w posiadaniu polskich inwestorów.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

CYBERBEZPIECZEŃSTWO

Wizz Air nie ląduje i nie startuje na Okęciu, londyńska giełda nie jest w stanie nadawać komunikatów, latać przestało szereg linii lotniczych w Azji....

GPW

W tym tygodniu zdecydowanie przybyło niedźwiedzi na warszawskim parkiecie. Z kolei pogłowie byków pozostaje praktycznie bez zmian od ubiegłotygodniowego badania inwestorów indywidualnych.

GPW

Wywiad z prezesem Grupy Azoty - ale bez najważniejszych pytań. Rzeczpospolita publikuje dziś odpowiedzi Huberta Kamoli, od niedawna prezesa Grupy Azoty, na pytania głównie...

GPW

Spekulacyjny hit ostatnich tygodni traci 12 procent. Czy to koniec marzeń Tower Investments o wejściu w biznes obronny?