Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

KNF O KERNELU: PISZCIE DO LUKSEMBURGA

JACEK JASTRZĘBSKI
Komisja Nadzoru Finansowego

Komisja Nadzoru Finansowego umywa ręce w sprawie nowej emisji akcji planowego delistingu na GPW ukraińskiego producenta zbóż, spółki Kernel. Poszkodowanych inwestorów wysyła do nadzoru w Luksemburgu.

Jak czytamy w przesłanym Biznes24 oświadczeniu KNF, urząd mając na uwadze interes polskich inwestorów, podejmuje aktywne działania mające na celu szczegółowe i wszechstronne wyjaśnienie planowanego wycofania akcji spółki z obrotu oraz kwestii ostatniej emisji akcji spółki Kernel.

Urząd KNF, poza wezwaniem spółki do złożenia wyjaśnień oraz przekazania dokumentów, jest także w stałym kontakcie z luksemburskim nadzorem (CSSF) w związku z zarzutami formułowanymi przez polskich inwestorów ws. emisji akcji Kernel oraz planowanego delistingu.
To właśnie CSSF jest właściwy, jeśli chodzi o podjęcie czynności nadzorczych w tej sprawie – pisze KNF.

Przypomnijmy, że po nieudanym wezwaniu, Kernel zdecydował się na potężną emisję akcji dla wybranych inwestorów, mocno rozmywając akcje będące w posiadaniu polskich inwestorów.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zakończeniu dzisiejszej sesji, swoimi wynikami podzielił się obuwniczy gigant z Polkowic.

UNIA EUROPEJSKA

Komisja Europejska uważa, że blokowanie przez polskich transportowców polsko-ukraińskiej granicy jest nie do zaakceptowania i grozi Polsce postawieniem przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

KREDYTY

Już 8 stycznia Bank gospodarstwa Krajowego może ogłosić koniec środków na program bezpieczny kredyt na 2%. Jak ocenia prezes PKO Banku Hipotecznego Katarzyna Kurkowska-Szczechowicz-...

USA

Amerykańska gospodarka ma się jeszcze lepiej niż przewidywał rynek. W 3 kwartale tego roku PKB tego kraju w ujęciu annualizowanym wzrosło aż o 5.2%.

%d bloggers like this: