Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

UNIA EUROPEJSKA

KNF NIE OBAWIA SIĘ WYROKU TSUE

KNF NIE OBAWIA SIĘ WYROKU TSUE

Niespodzianek od TSUE jeszcze nie koniec. Przed nami jeszcze rozprawa dotycząca banków. Jednak jak twierdzi KNF, Polski sektor bankowy jest przygotowany na negatywy wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie dotyczącej wynagrodzenia za korzystanie z kapitału po unieważnieniu umowy kredytu frankowego.

Tak przynajmniej uważa szef Komisji Nadzoru Finansowego Jacek Jastrzębski. Przypomnijmy że wyrok w tej sprawie ma zapaść już 15 czerwca.

W opinii szefa KNF, uwzględniając warunki makroekonomiczne ostatnich miesięcy oraz ich przełożenie na sytuację banków, stabilność sektora nie jest zagrożona. Same banki mają przygotowywać się na scenariusz rozstrzygnięcia, tworząc dodatkowe rezerwy.

Zdaniem Jastrzębskiego temat kredytów frankowych powinien być rozwiązany w sposób systemowy, a sam KNF finalizuje prace nad założeniami ustawowego rozwiązania tego problemu.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell skrytykował dzisiaj oczekiwania rynku, który spodziewa się przyszłych agresywnych obniżek stóp procentowych. Rynek zareagował na to zupełnie odwrotnie niż...

KRYPTO

Schodzimy na ziemie,a konkretniej na murawę. Portugalczyk Cristiano Ronaldo, jeden z najbardziej znanych piłkarzy świata został pozwany za promocję giełdy kryptowalut Binance.

ZUS

"Przedsiębiorcze matki" będą miały problem ze zdobyciem wyższego zasiłku macierzyńskiego – otwierając działalność gospodarczą. >> Najnowsze orzeczenie Sądu Najwyższego – może być jednak kłopotem...

NBP

Prawo i Sprawiedliwość murem za prezesem Narodowego Banku Polskiego, Adamem Glapińskim.

%d bloggers like this: