Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

KNF NIE DA ZGODY NA WYCOFANIE KERNELA

Jedna z najgorętszych spółek warszawskiej giełdy, ukraiński KERNEL, pochwalił się wynikami za drugie półrocze 2023 roku.

KERNEL
źródło: Kernel

W analizowanym okresie nastąpiła wyraźna poprawa w drugim z omawianych kwartałów. Wynikało to m.in. z poprawy możliwości żeglugi i handlu morskiego na Morzu Czarnym, co przekłada się na następujące liczby w raporcie: przychody spółki sięgnęły 1 mld 590 mld USD. EBITDA wyniosła 223 mln dolarów, zaś zysk netto 102 mln dolarów.

I choć dane te są znacząco niższe niż wyniki osiągane w poprzednich latach, to dają nadzieję na poprawę w kolejnych okresach. Dla przykładu, EBITDA spółki, czyli zysk przed potrąceniem podatków i odsetek od zobowiązań był w drugim półroczu ubiegłego roku o połowę niższy niż rok wcześniej, ale w tym samym półroczu wzrost EBITDY w następujących po sobie kwartałach był jedenastokrotny.

Po publikacji wyników Kernel poinformował, że Komisja Nadzoru Finansowego zawiesiła postępowanie w sprawie wycofania akcji spółki z obrotu na GPW.
Decyzja ta została podjęta na podstawie toczącego się postępowania wszczętego przez grupę akcjonariuszy mniejszościowych przed sądem w Luksemburgu, które dotyczy zakwestionowania decyzji zarządu o wycofaniu akcji spółki z warszawskiej giełdy.

Do czasu rozstrzygnięcia tej sprawy komisja nie wyda decyzji dającej zgodę na wycofanie akcji z obrotu.

Kernel jest największym producentem rolnym na Ukrainie. Przed wojną gospodarował na obszarze ok 4 tysięcy kilometrów kwadratowych niezwykle żyznej gleby. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie, obecnie trwa spór sądowy między jej większościowym akcjonariuszem a inwestorami indywidualnymi w sprawie delistingu spółki.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

KNF NIE DA ZGODY NA WYCOFANIE KERNELA

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

WYNIKI

Sprzedaż detektorów i modułów detekcyjnych w tym okresie wyniosła łącznie ok 14 mln zł wobec ponad 17 mln zł rok wcześniej. Sprzedaż materiałów półprzewodnikowych...

INNE

Przeciętna wypłata emerytury i renty w 2023 roku była wyższa ponad 17% w ujęciu rocznym i wyniosła prawie 3 270 zł zł , podał...

USA

Ponad 4% w handlu przedsesyjnym zyskiwały akcje Goldman Sachs. To reakcja na wyjątkowo dobre wyniki za pierwszy kwartał tego roku. Bank zwiększył zysk o...

USA

Sprzedaż detaliczna wyrównana sezonowo wzrosła w marcu o 0,7% w ujęciu miesiąc do miesiąca -podał amerykańsku Departament Handlu. To najwyższy wzrost tego wskaźnika o...