Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES I POLITYKA

KNF: MBANK BEZ DYWIDENDY

KNF: MBANK BEZ DYWIDENDY
Wejście do siedziby mBanku w Warszawie

Posiadacze akcji mBanku w tym roku dywidendy nie dostaną. Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała, że bank nie spełnia wymogów wypłaty dywidendy. Ale rozczarowania na rynku nie widać – akcje mBanku należą do najmniej tracących w finansowej części mWIGu40.

Inwestorzy mogli spodziewać się takiej rekomendacji KNFu, bo mBank wpisał sobie w wynik za ubiegły rok straty na kredyty frankowe – czego efektem jest szacunkowa strata netto sięgająca niemal 1.2 miliarda złotych. To niemal tyle samo, ile na koniec poprzedniego roku wynosił niepodzielony wynik finansowy z poprzednich lat. Suma zysków zatrzymanych mBanku sięgała natomiast na koniec 2020 roku 12.5 miliarda złotych. Danych za 2021 rok jeszcze nie znamy – ale poznamy je już w czwartek, kiedy mBank planuje podać pełne wyniki za ubiegły rok.

CZYTAJ TEŻ: ORLEN ODWRÓCI ODPISY NA 0.8 MLD ZŁ


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

KNF: MBANK BEZ DYWIDENDY

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FINANSE OSOBISTE

Zakłady Tłuszczowe Kruszwica na liście ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego. To dość zaskakująca informacja - zwykle na listę ostrzeżeń trafiają firmy, których kluczowym sposobem na...

POLSKA

Komunikat prasowy o ustanowieniu dwustronnej linii swapowej między Europejskim Bankiem Centralnym a Narodowym Bankiem Polskim.

POLSKA

Węgiel i uran mają być zdaniem Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry pierwiastkami zmian w polskiej energetyce. Partia Ziobry ma w czasie jutrzejszego posiedzenia rządu złożyć...

GPW

mBank i Pepco wchodzą dziś do WIG20 - indeksu grupującego największe i jednocześnie najbardziej płynne spółki notowane na warszawskiej giełdzie.

%d bloggers like this: