Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

KREDYTY

KNF INFORMUJE O ZWROCIE CZĘŚCI PROWIZJI ZA SPŁACONY KREDYT KONSUMPCYJNY

Spłaciłeś wcześniej kredyt konsumpcyjny? W banku w którym go wziąłeś czekają na Ciebie z tego tytułu pieniądze. To zwrot prowizji od wcześniej spłaconego kredytu – przypomina Komisja Nadzoru Finansowego.

KNF INFORMUJE O ZWROCIE CZĘŚCI PROWIZJI ZA SPŁACONY KREDYT KONSUMPCYJNY

Nadzór zbadał, jak banki rozliczają się z klientami, którzy wcześniej spłacili kredyt konsumencki. I tu zaskoczenie. Prawie w każdym banku na rachunkach pieniądze czekały na odbiór przez klientów. Obowiązek takiego rozliczenia narzuciła na banki ustawa o kredycie konsumenckim, według której klient powinien uzyskać zwrot takiej części prowizji, jaka proporcjonalnie przypada na okres od wcześniejszej spłaty do terminu zakończenia spłaty, wynikającej z umowy.

Równocześnie Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała, że banki podejmują starania by poinformować klienta o kwocie nadpłaty wynikającej z rozliczenia kredytu konsumenckiego w związku z wcześniejszą całkowitą spłatą. Część robi to listownie, część wysyła sms-y. My radzimy – nie czekaj na informację z banku – zgłoś się sam po zwrot nadpłaty , która Ci przysługuje.

KNF INFORMUJE O ZWROCIE CZĘŚCI PROWIZJI ZA SPŁACONY KREDYT KONSUMPCYJNY

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Sebastian Skuza nowym zastępcą przewodniczącego KNF - powołał go na wniosek szefa KNF premier Mateusz Morawiecki.

BANKI

O prawie 180 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrosły zyski banków w Polsce.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że jak co roku w listopadzie i grudniu banki zaczynają masowo składać pozwy przerywające bieg przedawnienia dotyczącego frankowiczów, którzy w 2020 roku...

GOSPODARKA

Jacek Jastrzębski będzie przez kolejne pięć lat kierował Komisją Nadzoru Finansowego. Informację tę potwierdził podczas konferencji premier Mateusz Morawiecki. CZYTAJ TEŻ: INFLACJA W JAPONII...

%d