Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

KREDYTY

KNF INFORMUJE O ZWROCIE CZĘŚCI PROWIZJI ZA SPŁACONY KREDYT KONSUMPCYJNY

Spłaciłeś wcześniej kredyt konsumpcyjny? W banku w którym go wziąłeś czekają na Ciebie z tego tytułu pieniądze. To zwrot prowizji od wcześniej spłaconego kredytu – przypomina Komisja Nadzoru Finansowego.

KNF INFORMUJE O ZWROCIE CZĘŚCI PROWIZJI ZA SPŁACONY KREDYT KONSUMPCYJNY

Nadzór zbadał, jak banki rozliczają się z klientami, którzy wcześniej spłacili kredyt konsumencki. I tu zaskoczenie. Prawie w każdym banku na rachunkach pieniądze czekały na odbiór przez klientów. Obowiązek takiego rozliczenia narzuciła na banki ustawa o kredycie konsumenckim, według której klient powinien uzyskać zwrot takiej części prowizji, jaka proporcjonalnie przypada na okres od wcześniejszej spłaty do terminu zakończenia spłaty, wynikającej z umowy.

Równocześnie Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała, że banki podejmują starania by poinformować klienta o kwocie nadpłaty wynikającej z rozliczenia kredytu konsumenckiego w związku z wcześniejszą całkowitą spłatą. Część robi to listownie, część wysyła sms-y. My radzimy – nie czekaj na informację z banku – zgłoś się sam po zwrot nadpłaty , która Ci przysługuje.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

KNF INFORMUJE O ZWROCIE CZĘŚCI PROWIZJI ZA SPŁACONY KREDYT KONSUMPCYJNY

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FINANSE OSOBISTE

Zakłady Tłuszczowe Kruszwica na liście ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego. To dość zaskakująca informacja - zwykle na listę ostrzeżeń trafiają firmy, których kluczowym sposobem na...

ŚWIAT

4 amerykańskie banki i Biuro maklerskie PKO BP były liderami obrotów na GPW w kwietniu.

BIZNES I POLITYKA

Posiadacze akcji mBanku w tym roku dywidendy nie dostaną. Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała, że bank nie spełnia wymogów wypłaty dywidendy. Ale rozczarowania na rynku...

POLSKA

W I kwartale tego roku banki przewidują mniej kredytów mieszkaniowych - to między innymi wynika z opublikowanej ankiety NBP.

%d bloggers like this: