Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FINANSE OSOBISTE

KNF: CORAZ WIĘCEJ WNIOSKÓW O MEDIACJE FRANKOWE

Do Sądu Polubownego przy KNF wpłynęło już prawie 8 tys. wniosków o mediację w ramach zawierania ugód dotyczących kredytów frankowych. Podpisano już 400 ugód a zawartych i niepodpisanych jest ponad 600 – powiedział w czwartek w radiu TOK FM przewodniczący KNF Jacek Jastrzębski.

Jego zdaniem fakt, że klienci mogą korzystać z narzędzia, jakim jest mediacja, to duży sukces.

W opini przewodniczącego KNF propozycja Komisji dotycząca ugód – która polega na zawarciu ugody na takiej podstawie, jakby kredyt denominowany we frankach od początku był kredytem udzielonym w złotych – była propozycją dobrowolną i każdy bank może zdecydować, czy będzie zawierał ugody według zasad wskazanych przez KNF, czy też według innych.

Przewodniczący KNF odniósł się także do niskiej popularności kredytów o stałym oprocentowaniu. Obecnie banki mają obowiązek oferować kredyty mieszkaniowe o oprocentowaniu stałym na okres co najmniej 5 lat. Jastrzębski przyznał, że ceny tych kredytów są wysokie w stosunku do kredytów o oprocentowaniu zmiennym i dodał, że KNF prowadzi z bankami rozmowy, aby tę różnicę nieco zmniejszyć.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Po wypłaszczeniu liczby zakażeń - teraz wypłaszcza się liczba zgonów. Wyliczenia BIZNES24 na podstawie danych Ministerstwa Zdrowia coraz wyraźniej pokazują, że szczyt IV fali...

GPW

Kolejny spadkowy debiut na warszawskim parkiecie. Kurs akcji producenta gier Asmodev spadł na otwarciu w pierwszym dniu notowań na rynku NewConnect o 33%.

KREDYTY

1/4 dla klienta, 3/4 dla mBanku. Tak podział korzyści z zaproponowanych przez mBank klientom ugód frankowych widzi prawnik, mec. Tomasz Konieczny.

OTOCZENIE MAKRO

Październikowe zamówienia w niemieckim przemyśle ze sporym spadkiem. To kolejne dane pokazujące, że gospodarka przeżywa problemy.