Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FINANSE OSOBISTE

CORAZ WIĘCEJ WNIOSKÓW O MEDIACJE FRANKOWE

Do Sądu Polubownego przy KNF wpłynęło już prawie 8 tys. wniosków o mediację w ramach zawierania ugód dotyczących kredytów frankowych. Podpisano już 400 ugód a zawartych i niepodpisanych jest ponad 600 – powiedział w czwartek w radiu TOK FM przewodniczący KNF Jacek Jastrzębski.

CORAZ WIĘCEJ WNIOSKÓW O MEDIACJE FRANKOWE

Jego zdaniem fakt, że klienci mogą korzystać z narzędzia, jakim jest mediacja, to duży sukces.

W opini przewodniczącego KNF propozycja Komisji dotycząca ugód – która polega na zawarciu ugody na takiej podstawie, jakby kredyt denominowany we frankach od początku był kredytem udzielonym w złotych – była propozycją dobrowolną i każdy bank może zdecydować, czy będzie zawierał ugody według zasad wskazanych przez KNF, czy też według innych.

Przewodniczący KNF odniósł się także do niskiej popularności kredytów o stałym oprocentowaniu. Obecnie banki mają obowiązek oferować kredyty mieszkaniowe o oprocentowaniu stałym na okres co najmniej 5 lat. Jastrzębski przyznał, że ceny tych kredytów są wysokie w stosunku do kredytów o oprocentowaniu zmiennym i dodał, że KNF prowadzi z bankami rozmowy, aby tę różnicę nieco zmniejszyć.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FINANSE OSOBISTE

Zakłady Tłuszczowe Kruszwica na liście ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego. To dość zaskakująca informacja - zwykle na listę ostrzeżeń trafiają firmy, których kluczowym sposobem na...

FINANSE OSOBISTE

Frank najdroższy w historii, euro prawie najdroższe. Złoty ofiarą ataku Rosji na Ukrainę - mimo prób obrony polskiej waluty przez NBP i Ministerstwo Finansów.

BIZNES I POLITYKA

Posiadacze akcji mBanku w tym roku dywidendy nie dostaną. Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała, że bank nie spełnia wymogów wypłaty dywidendy. Ale rozczarowania na rynku...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Wstępne wyniki spisu ludności 2021 są tematem rozmowy Marcina Dobrowolskiego z Dominikiem Rozkrutem, prezesem Głównego Urzędu Statystycznego.

%d bloggers like this: