Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GOSPODARKA

KŁÓTNIA TAURONU Z MITTALEM O TAMEH

KŁÓTNIA TAURONU Z MITTALEM
źródło: Tauron

Sprzedał czy nie sprzedał? Energetyczny Tauron chwalił się, że za 600 mln zł sprzeda udziały w dostarczającym energię i ciepła dla hutnictwa holdingu Tameh. Potencjalny nabywca zaprzecza. Na kursie potencjalny spór.

Jak podała giełdowa spółka, Tauron widzi ryzyko sporu z grupą ArcelorMittal w sprawie Tameh Holding, po tym jak zakwestionowana została skuteczność doręczenia oświadczenia spółki o przyjęciu oferty kupna przez spółki zależne ArcelorMittal.

CZYTAJ TEŻ: SPADKI NA WALL STREET

Tameh Holding jest spółką joint venture, w której Tauron oraz dwie spółki z Grupy ArcelorMittal, posiadają po 50 proc. udziałów. Spółkę zawiązano w 2014 roku.

Głównym przedmiotem działalności holdingu jest produkcja dmuchu wielkopiecowego, sprężonego powietrza oraz pary technologicznej.

Tameh Holding jest właścicielem 100 proc. udziałów w dwóch spółkach operacyjnych: Tameh Polska i Tameh Czechy. W grudniu ubiegłego roku ta ostatnia spółka złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

KŁÓTNIA TAURONU Z MITTALEM O TAMEH

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zamknięciu notowań swoje szacunki za 2023 rok podał Kruk. Spółka chwali się, że jej zysk netto pierwszy raz w historii przekroczył 1 miliard...

SANKCJE

Łotewski Sejm zdecydował w czwartek o wprowadzeniu zakazu importu na Łotwę produktów rolnych pochodzących z Rosji i Białorusi.

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się by BNP Paribas Bank Polska przeznaczył na dywidendę do 75 proc. zysku za ubiegły rok.

FIRMA

Bardzo ważna uchwała Sądu Najwyższego. Wspólnik dwuosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością posiadający 99 procent udziałów nie podlega ubezpieczeniom społecznym. To cios w ZUS, który...