Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

KŁOPOTY NOVAVAXU ZE SZCZEPIONKĄ POGRĄŻYŁY MABION

O ponad 10 proc. spada kurs Mabionu po informacji o kłopotach amerykańskiego Novavaxu przy opracowywaniu szczepionki na COVID-19. Według serwisu Politico testy szczepionki były przeprowadzane niestarannie, a wiele faz badań zostało „sztucznie przyspieszonych”.

FOT.: Mabion

Zgodnie z podpisaną jeszcze w marcu umową Mabion ma być jednym z producentów szczepionki opracowywanej przez Novavax. Opracowywanej, gdyż szczepionka nie została jeszcze dopuszczona do obrotu. Amerykański koncern liczył, że w III kwartale zakończy proces składania wniosków o dopuszczenie szczepionki do obrotu w Europie. Na razie jednak szczepionka Novavaxu nie została dopuszczona do użycia ani w USA ani w Europie. Dostawy pierwszych dawek miały ruszyć zaraz po zatwierdzeniu.
Po informacjach Politico kurs Novavaxu spadał o ponad 25 proc.
A w ślad za Novavaxem spadają też notowania Mabionu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

Bez kategorii

WIG20 zaliczył w piątek największy jednosesyjny spadek od 23 marca 2020 roku - gdy w Polsce rozpoczynała się pandemia. WIG spadł najmocniej od 28...

GPW

Powiązana Georgem Sorosem holenderska spółka Pluralis prawdopodobnie kupi od spółki KCI 40% akcji Gremi Media, wydawcy Rzeczpospolitej i Parkietu.

GPW

Getin Holding planuje obniżenie kapitału zakładowego i zakłada, że w wyniku tej operacji jesienią 2022 roku do akcjonariuszy spółki trafi blisko 190 mln zł....

GPW

Ponad 8-procentową przeceną akcji przyjęli inwestorzy wyniki dostawcy rozwiązań dla branży e-commerce spółki Shoper.