Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GOSPODARKA

KIG: EKSPORT W 2023 ROKU WZROŚNIE

FIRMY ENERGOCHŁONNE
foto: pexels.com

Polska gospodarka zwalnia, ale na eksport towary znad Wisły płyną coraz szerszym strumieniem. W tym roku eksport z Polski ma wzrosnąć o ponad 7% do 343 mld euro – szacuje Krajowa Izba Gospodarcza.

Zdaniem izby w przyszłym roku eksport jeszcze przyśpieszy – wzrośnie o 12% rok do roku do wartości 383 mld euro.

Póki co, w sierpniu eksport praktycznie się nie zmienił – wyniósł 26 mld zł, czyli tyle samo, co rok temu i 0,5 procenta więcej niż w lipcu. Izba zwróciła uwagę, że sierpień to zazwyczaj okres obniżonej aktywności eksportowej.

W miesiącach wakacyjnych handel mniej intensywnie uzupełnia zapasy. Wielkość eksportu we wrześniu będzie, ze względów sezonowych, wyraźnie wyższa od notowanej w sierpniu” – czytamy w komunikacie.

KIG: EKSPORT W 2023 ROKU WZROŚNIE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: