Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

CENY

KIEROWCY ZABLOKUJĄ STACJE ORLENU

Jest szansa, że w sobotę 11 czerwca kierowcy zablokują stacje Orlenu. Wszystko przez rekordowo wysokie ceny paliw.

FUZJA ORLENU I PGNIG

W najbliższą sobotę 11 czerwca kierowcy w całej Polsce zamierzają protestować przed stacjami Orlenu w związku z wysokimi cenami benzyny. Blokady stacji płockiego koncernu zapowiadane są w kilkudziesięciu miastach.

W ostatnią niedzielę w Bielsku-Białej zablokowana została jedna ze stacji Orlenu. Kierowcy zatrzymywali się, podnosili maski samochodów i przyglądali się swoim autom. Cały protest trwał około godziny. Podobną akcję chcą zorganizować także kierowcy z innych miast w Polsce. Na Facebooku pojawiło się już wydarzenie pod hasłem „Blokujemy Orlen”, powstała także specjalna strona internetowa.

CZYTAJ TEŻ: PODJEŻDŻAJĄ, TANKUJĄ I ZNIKAJĄ – ROŚNIE LICZBA KRADZIEŻY BENZYNY

A wszystko to przez rekordowe ceny paliw z jakimi muszą się zmierzyć kierowcy na stacjach benzynowych. Na wielu stacjach Orlenu ceny popularnej etyliny PB95 przebiły już 8 zł za litr.

Kierowcy zablokują stacje Orlenu – „groszowe marże”

Sam Orlen nie odnosi się do planowanych protestów. Wczoraj szef koncernu Daniel
Obajtek odnosząc się do rosnących cen paliw powiedział, iż marże koncernu na rynku hurtowym i detalicznym to nie są nawet złotówki, a raczej grosze.
Jednak jak podał wcześniej Orlen w komunikacie giełdowym marża rafineryjna największej paliwowej firmy w naszym kraju wyniosła w maju 24 dolary i 30 centów na baryłce ropy wobec 20,5 USD/b miesiąc wcześniej. Przed rokiem marża wyniosła zaledwie 1 dolarów i 30 centów.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

KIEROWCY ZABLOKUJĄ STACJE ORLENU

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Unimot Investments ma przyrzeczoną warunkową umowę nabycia Lotos Terminale od PKN Orlen za 450 milionów złotych- podała spółka Unimot w komunikacie. Zgodnie z umową...

INNE

Pierwsza stacja MOL już działa przy trasie S7.

CENY

Rafineryjna marża Orlenu znowu rośnie.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że nastąpił trzeci z rzędu spadek rocznej dynamiki cen konsumpcyjnych i Inflacja HICP w strefie euro wyniosła osiem i pół procent rok...

%d bloggers like this: