Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

Bez kategorii

KIEROWCY SIĘ UCIESZĄ. TAK TANIEJ ROPY NIE WIDZIELIŚMY OD CZASU WOJNY

Ropa ma szansę zamknąć dzień na poziomie najniższym od czasu rozpoczęcia wojny. W dniu napaści Rosji na Ukrainę baryłka WTI wyceniana była na 92,8 dol. Dziś w ciągu dnia cena na nowojorskiej giełdzie oscylowała nawet wokół 90 dolarów – i mniej.

CENY PALIW Z PEŁNYM VATEM
foto: pixabay.com

Po południu cena ropy WTI szły w dół o 3 proc., do niecałych 88 dolarów za baryłkę. Surowiec tanieje w odpowiedzi na coraz więcej sygnałów wskazujących na osłabienie wzrostu światowej gospodarki. Na spadki wpływają też dane z USA – mówiące o rosnących zapasach paliwa w połączeniu ze spadającym popytem na stacjach benzynowych.

W dół idzie też europejska ropa gatunku Brent – po południu nawet 94 dolary za baryłkę. Spadek cen komentował na naszej antenie Krzysztof Cesarz, dyrektor ds. akcji w Skarbiec TFI.

Spadki cen ropy ucieszą kierowców. Jak wynika z danych portalu e-petrol, litr benzyny Pb95 potaniał średnio w ciągu ostatniego tygodnia o około 13 groszy. Według danych z 3 sierpnia kosztuje około 7,19 zł. W podobnej skali potaniał też olej napędowy. Cena litra diesla to teraz 7,45 zł, w porównaniu z 7,57 zł tydzień wcześniej.

Paliwa tanieją również w hurcie. Z danych PKN Orlen wynika, że stawki hurtowe są obecnie niższe niż jeszcze tydzień temu o około 3 proc. w przypadku benzyny i o 4,4 proc. dla oleju napędowego. A jeżeli ceny ropy będą kontynuowały spadki, ceny dla kierowców – na stacjach – również powinny się zmniejszać.

CZYTAJ TEŻ: WĘGIEL I PALIWA TANIEJĄ


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

KIEROWCY SIĘ UCIESZĄ. TAK TANIEJ ROPY NIE WIDZIELIŚMY OD CZASU WOJNY

komentarzy

2 Comments

  1. Elżbieta

    31 sierpnia 2022 at 20:06

    Jestem mieszkanką wspólnoty mieszkaniowej 18-to rodzinnej. Skoro podstawowym dokumentem jest złożenie deklaracji na źródło ciepła to na jakiej podstawie prawnej dostanę dodatek jak nie zgłaszałam go jako osoba fizyczna. Deklarację złożyliśmy jako wspólnota mieszkaniowa. Skoro dodatek można przeznaczyć na różne cele nie ma gwarancji, że mieszkańcy wpłacą dodatek na konto wspólnoty. Wystarczyło w ustawie wpisać, że wspólnoty mieszkaniowe dostaną dodatek zgodnie ze złożoną deklaracją.

  2. Vb

    4 sierpnia 2022 at 20:59

    A kiedy ceny paliwa spadną do ceń z przed wojny

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że w poniedziałek zacznie działać embargo Unii Europejskiej na rosyjską ropę rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z dr Jakubem Boguckim, analitykiem rynku...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O sytuacji w polskim lotnictwie cywilnym rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Andrzejem Kobielskim z linii lotniczych Enter Air.

GPW

Jednym z wygranych na fuzji Orlenu i Lotosu jest inna paliwowa firma czyli Unimot. Dzięki przejęciu m.in. spółki Lotos Terminale spółka z Opolszczyzny chce...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O biletach lotniczych rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Denizem Rymkiewiczem z eSky.pl.

%d bloggers like this: