Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

KIEDY WPISAĆ NR NIP NA PARAGONIE?

Kiedy przedsiębiorca ma obowiązek podania numeru NIP przed płatnością w transakcjach do 450 zł w celu uzyskania faktury? Resort finansów przedstawił interpretację.

Przedsiębiorcy żalili się do biura rzecznika MŚP na trudności, jakie napotykają w związku ze stosowaniem nowych przepisów. Szczególnie obawiają się kar w wypadku popełnienia błędu przy podawaniu numeru NIP. Żalili się też na utrudnienia związane z prowadzeniem ewidencji elektronicznej w wypadku uznania paragonu z numerem NIP za tak zwaną fakturę uproszczoną.
W interpretacji ministerstwo finansów wskazało przedsiębiorcom jak mają postępować. Po pierwsze, w sytuacji, gdy kwota faktury nie przekracza 450 zł brutto
to paragon z numerem NIP należy uznać za fakturę uproszczoną i nie wystawiać do niego dodatkowo „zwykłej” faktury.
Dodatkowo w wypadku popełnienia błędu w numerze NIP nabywcy – resort finansów potwierdził możliwość wystawienia noty korygującej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

PODATKI

Zmiany podatkowe jednak wejdą w życie od pierwszego stycznia przyszłego roku. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o zmianach podatkowych przewidzianych w Polskim Ładzie.

PODATKI

Zmiany podatkowe w ramach polskiego ładu przegłosowane w komisji finansów publicznych.

FINANSE OSOBISTE

Minister Finansów powtarza, że inflacja będzie spadać. Takie zdanie ministra Tadeusza Kościńskiego możemy dziś przeczytać w wywiadzie dla SuperExpressu. Ale zapowiedzi prasowe swoje, a...

PODATKI

Wiceminister Finansów Piotr Patkowski utrąca wszystkie poprawki Senatu zwiększające jawność finansów publicznych - alarmuje główny ekonomista FOR Sławomir Dudek.