Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

KIEDY WPISAĆ NR NIP NA PARAGONIE?

Kiedy przedsiębiorca ma obowiązek podania numeru NIP przed płatnością w transakcjach do 450 zł w celu uzyskania faktury? Resort finansów przedstawił interpretację.

KIEDY WPISAĆ NR NIP NA PARAGONIE?

Przedsiębiorcy żalili się do biura rzecznika MŚP na trudności, jakie napotykają w związku ze stosowaniem nowych przepisów. Szczególnie obawiają się kar w wypadku popełnienia błędu przy podawaniu numeru NIP. Żalili się też na utrudnienia związane z prowadzeniem ewidencji elektronicznej w wypadku uznania paragonu z numerem NIP za tak zwaną fakturę uproszczoną.
W interpretacji ministerstwo finansów wskazało przedsiębiorcom jak mają postępować. Po pierwsze, w sytuacji, gdy kwota faktury nie przekracza 450 zł brutto
to paragon z numerem NIP należy uznać za fakturę uproszczoną i nie wystawiać do niego dodatkowo „zwykłej” faktury.
Dodatkowo w wypadku popełnienia błędu w numerze NIP nabywcy – resort finansów potwierdził możliwość wystawienia noty korygującej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BIZNES I POLITYKA

Sarnowski zdymisjonowany. Powód odwołania wiceministra finansów Jana Sarnowskiego to błędy we wprowadzaniu Polskiego Ładu - podał rzecznik rządu.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Inflacja w styczniu niższa, dzięki Tarczy i Polskiemu Ładowi - mówi w BIZNES24 Łukasz Czernicki, główny ekonomista Ministerstwa Finansów. Niższa, niż 10 procent w...

POLSKA

Urzędy skarbowe w całej Polsce będą czynne od 8:00 do 19:00. Pracownicy informują, że nowe przepisy są niejasne i niedoprecyzowane.

PODATKI

Zmiany podatkowe jednak wejdą w życie od pierwszego stycznia przyszłego roku. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o zmianach podatkowych przewidzianych w Polskim Ładzie.

%d bloggers like this: