Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ENERGETYKA

KHNP OPTYMISTYCZNIE O ATOMIE W KONINIE

Koreański koncern KHNP zakłada, że do końca marca 2024 r. podpisana zostanie umowa na wykonanie studium wykonalności dla projektu.

KHNP OPTYMISTYCZNIE O ATOMIE W KONINIE
zdjęcie: KHNP

Zgodnie z planami, druga elektrownia jądrowa – wspólne przedsięwzięcie koreańskiego koncernu i PGE PAK Energia Jądrowa – ma powstać do 2035 roku i zaspokoić około 12% obecnego zapotrzebowania na energię elektryczną w Polsce.

Jak przekazała strona koreańska, po zawarciu umowy samo studium wykonalności powinno powstać w ciągu roku, najdalej półtora. Od jego wyników uzależniony będzie m.in. model finansowania projektu. Na końcowym etapie prac ma zapaść decyzja o sposobie zaangażowania KHNP. Może to być albo bezpośrednie objęcie udziałów, albo wkład w postaci pożyczki.

Jak podkreślił prezes KHNP, po stronie koreańskiej udziałem w projekcie zainteresowane są różne instytucje finansowe, m.in. ubezpieczeniowe, banki prywatne czy koreański bank kredytów eksportowych.

Dopełnimy wszystkich starań z PGE PAK Energia Jądrowa tak, aby energia z naszej elektrowni jądrowej została dostarczona w 2035 roku – zakończył prezes KHNP.

Koreańskie KHNP, które na potrzeby realizacji projektu budowy elektrowni jądrowej w Polsce, otworzyło właśnie swoje biuro w Warszawie, jest państwową firmą z blisko 50 letnim doświadczeniem w budowie i eksploatacji elektrowni jądrowych. Spółka angażowała się w budowę 34 bloków elektrowni jądrowych w Korei Południowej i zagranicą.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

KHNP OPTYMISTYCZNIE O ATOMIE W KONINIE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy czeka nas szok cenowy w stawkach za energię rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Wojciechem Jakóbikiem, redaktorem naczelnym biznesalert.pl.

EUROPA

Właściciel sieci sklepów Żabka, amerykański fundusz CVC Capital Partners ogłosił zamiar wejścia na giełdę w Amsterdamie. Oferta ma objąć akcje nowej emisji – cel...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak rozliczyć zyski z inwestycji kapitałowych rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Piotrem Juszczykiem, gł. doradcą podatkowym w inFakcie.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy rozbudowa lotnisk Chopina oraz Modlin ma sens i czy może ona zastąpić powstanie CPK, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem...