Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

EUROPA

KGHM: PRODUKCJA MIEDZI WYŻSZA O 8% R/R.

Produkcja miesięczna miedzi w grupie KGHM wyższa o 8% r/r natomiast sprzedaż produktów w czerwcu spadła o 3% w porównaniu do okresu sprzed roku.

KGHM: PRODUKCJA MIEDZI WYŻSZA O 8% R/R.

Produkcja miesięczna miedzi płatnej w całej grupie kapitałowej KGHM wyniosła 65 tysięcy ton, co oznacza 8 procentowy wzrost w porównaniu do roku ubiegłego. Sprzedaż miedzi płatnej grupy KGHM wyniosła 65 tysięcy 700 ton w czerwcu, co jest spadkiem o 3%.
Kombinat podkreśla bardzo dobre wyniki notowane przez kopalnię Sierra Gorda w Chile. Sprzedaż miedzi wyniosła tam 11 tysięcy ton i była o 41% wyższa w porównaniu do danych za czerwiec 2020. Produkcja miedzi płatnej w Sierra Gorda, ukształtowała się na najwyższych tegorocznych poziomach miesięcznych blisko 10 tysięcy ton co jest o 29% więcej niż w zeszłym roku. KGHM podkreśla, że w pierwszym półroczu bieżącego roku. produkcja i sprzedaż wszystkich głównych metali w grupie kapitałowej KGHM była wyższa od przewidywań.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Mabion ze stratą w trzecim kwartale.

POLSKA

Sunex był dzisiaj liderem wzrostów na GPW - +16.27% na zamknięciu.

BIZNES I POLITYKA

Zysk w trzecim kwartale grupy PZU okazał się o 13 proc. wyższy od oczekiwań rynkowych i wyniósł 660 mln zł. Siedem biur maklerskich prognozowało...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O zaskakująco dobrych wynikach grupy Asseco Poland rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Karoliną Rzońcą-Bajorek, wiceprezes d.s. finansowych Asseco Poland

%d bloggers like this: