Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

EUROPA

KGHM: PRODUKCJA MIEDZI WYŻSZA O 8% R/R.

Produkcja miesięczna miedzi w grupie KGHM wyższa o 8% r/r natomiast sprzedaż produktów w czerwcu spadła o 3% w porównaniu do okresu sprzed roku.

KGHM: PRODUKCJA MIEDZI WYŻSZA O 8% R/R.

Produkcja miesięczna miedzi płatnej w całej grupie kapitałowej KGHM wyniosła 65 tysięcy ton, co oznacza 8 procentowy wzrost w porównaniu do roku ubiegłego. Sprzedaż miedzi płatnej grupy KGHM wyniosła 65 tysięcy 700 ton w czerwcu, co jest spadkiem o 3%.
Kombinat podkreśla bardzo dobre wyniki notowane przez kopalnię Sierra Gorda w Chile. Sprzedaż miedzi wyniosła tam 11 tysięcy ton i była o 41% wyższa w porównaniu do danych za czerwiec 2020. Produkcja miedzi płatnej w Sierra Gorda, ukształtowała się na najwyższych tegorocznych poziomach miesięcznych blisko 10 tysięcy ton co jest o 29% więcej niż w zeszłym roku. KGHM podkreśla, że w pierwszym półroczu bieżącego roku. produkcja i sprzedaż wszystkich głównych metali w grupie kapitałowej KGHM była wyższa od przewidywań.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O decyzji Rady Polityki Pieniężnej i również o kondycji polskiej gospodarki rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesorem Henrykiem Wnorowskim, członkiem Rady Polityki Pieniężnej.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aktualnej sytuacji gospodarki niemieckiej rozmawiał Marcin Dobroewolski z BIZNES24 z Matuszem Urbanem, z Oxford Economics.

BANKI

O prawie 180 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrosły zyski banków w Polsce.

USA

Akcje Apple wzrosły wczoraj o prawie 2 proc. A to sprawiło, że amerykański gigant znowu ma 3 biliony kapitalizacji. Po raz pierwszy Apple przekroczył...

%d