Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

EUROPA

KGHM: PRODUKCJA MIEDZI WYŻSZA O 8% R/R.

Produkcja miesięczna miedzi w grupie KGHM wyższa o 8% r/r natomiast sprzedaż produktów w czerwcu spadła o 3% w porównaniu do okresu sprzed roku.

Produkcja miesięczna miedzi płatnej w całej grupie kapitałowej KGHM wyniosła 65 tysięcy ton, co oznacza 8 procentowy wzrost w porównaniu do roku ubiegłego. Sprzedaż miedzi płatnej grupy KGHM wyniosła 65 tysięcy 700 ton w czerwcu, co jest spadkiem o 3%.
Kombinat podkreśla bardzo dobre wyniki notowane przez kopalnię Sierra Gorda w Chile. Sprzedaż miedzi wyniosła tam 11 tysięcy ton i była o 41% wyższa w porównaniu do danych za czerwiec 2020. Produkcja miedzi płatnej w Sierra Gorda, ukształtowała się na najwyższych tegorocznych poziomach miesięcznych blisko 10 tysięcy ton co jest o 29% więcej niż w zeszłym roku. KGHM podkreśla, że w pierwszym półroczu bieżącego roku. produkcja i sprzedaż wszystkich głównych metali w grupie kapitałowej KGHM była wyższa od przewidywań.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Akcje Intel Corp. spadły o ponad 9 proc. podczas handlu posesyjnego po tym, jak przychody producenta chipów spadły w trzecim kwartale poniżej szacunków Wall...

ŚWIAT

Rekordowe wyniki Tesli w III kwartale. Zysk na akcję wyniósł 1,86$, analitycy oczekiwali zysku w wysokości 1,52$.

SUROWCE

Grupa Lotos szacuje, że jej oczyszczona EBITDA LIFO w trzecim kwartale tego roku sięgnęła 1,15 mld zł, a zysk netto ukształtował 0,81 mld zł.

RYNKI

Lepsze od oczekiwań wyniki kwartalne pokazał Netflix. Zysk na akcję platformy streamingowej wyniósł 3,19 dolarów, wobec konsensusu na poziomie 2,56. W efekcie akcje spółki...