Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

KGHM INWESTUJE W MAŁY ATOM

KGHM podpisał porozumienie z NuScale Power LLC i PBE Molecule dotyczącego przygotowań do realizacji inwestycji polegającej na budowie jądrowych źródeł energii

KGHM INWESTUJE W MAŁY ATOM
SMR (mały modułowy reaktor ) projektowany przez Nuscale Power

Jak podano, planowane porozumienie dotyczy rozwoju technologii jądrowej w formie repoweringu istniejących turbin węglowych lub rozwoju nowych źródeł energii jądrowej w formie SMR (małych reaktorów modularnych) – od 1 do 12 modułów o mocy po 77 MW.

Realizacja projektu rozwoju energetyki jądrowej przewidziana jest do końca 2030 r., a KGHM zakłada, że pierwszy z reaktorów nuklearnych zacznie funkcjonować w 2029 r.

KGHM inwestuje w mały atom – zobacz jak ma działać reaktor NuScale

KGHM inwestuje w mały atom

NuScale Power LLC jest producentem rozwijającym reaktory w technologii SMR , a PBE Molecule firmą doradczą.
Na atomowe plany KGHM słabo zareagowali giełdowi inwestorzy – kurs akcji miedziowej spółki oscyluje wokół wczorajszego zamknięcia.
KGHM to drugi największy odbiorca energii elektrycznej w Polsce. Tylko PKP zużywa więcej prądu. KGHM potrzebuje go rocznie około 2.5 terawatogodziny. To 1.5% całej energii elektrycznej zużywanej w Polsce.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Aż 20 proc. w tym tygodniu stracili posiadacze akcji CCC. Kurs największego detalisty obuwniczego w Polsce - do CCC należy prawie 1/5 rynku -...

GPW

Jutro na rynku NewConnect zadebiutuje kolejna gamingowa spółka - Hydra Games. To już drugie podejście tego producenta gier do rynku giełdowego.

RYNKI

Polska Grupa Energetyczna planuje mega emisję akcji z której chce pozyskać aż 3 mld zł. Pozyskane pieniądze maja iść na m.in. na dekarbonizację oraz...

GPW

Tak czerwono w WIG20 nie było od dawna – we wtorek kilkanaście minut przed jedenastą niemal wszystkie spółki największego indeksu warszawskiej giełdy traciły wobec...