Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

KGHM: 300 MLN ZŁ DYWIDENDY ZA 2020 R.

300 mln zł z osiągniętego w 2020 r. zysku zostanie przeznaczone na dywidendę. Taką decyzję podjęło dziś Zwyczajne Walne Zgromadzenie KGHM Polska Miedź. Na jedną akcję dywidenda wyniesie 1,5 zł. Niemal 1,5 mld zł zostanie przekazane na kapitał zapasowy spółki.

KGHM: 300 MLN ZŁ DYWIDENDY ZA 2020 R.

Uchwała w sprawie podziału zysku KGHM Polska Miedź za 2020 r. jest zgodna z wcześniejszą rekomendacją zarządu miedziowej spółki.

Dniem dywidendy będzie 21 czerwca 2021 r., natomiast 29 czerwca 2021 r. będzie dniem jej wypłaty.

Prezes KGHM Marcin Chludziński podkreślił podczas obrad zgromadzenia, że rok 2020 był – jak to określił rokiem „bez precedensu”, a zarząd spółki musiał mierzyć się z wyzwaniami spowodowanymi bardzo zmiennym otoczeniem makroekonomicznym oraz epidemicznym .

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BANKI

Nowy słowacki rząd Roberta Fico szuka pieniędzy na obietnice wyborcze i wymyślił, że znajdzie je nakładając na banki dodatkową 30 proc. daninę. CZYTAJ TEŻ:...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Echo Investment rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem Drozdem, wiceprezesem ds. finansowych Echo Investment.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O zaskakujących wynikach CD Projektu rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Piotrem Nielubowiczem, CFO i członkiem zarządu CD Projekt.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Bio Planet rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Sylwestrem Strużyną, prezesem zarządu Bio Planet.

%d