Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

KĘTY W GÓRĘ PO SZACUNKACH WYNIKÓW

KĘTY W GÓRĘ PO SZACUNKACH WYNIKÓW
Segment Produktów Wyciskanych Grupy Kęty / FOT.: Grupa Kęty

Co prawda trzeci kwartał roku jeszcze się nie skończył, a grupa Kęty – największy producent wyrobów aluminiowych w naszym kraju – prognozuje niewielki spadek swoich wyników w tym kwartale.

Inwestorów nie przestraszyły te szacunki i kurs Kęt wzrósł o prawie 6%
Kęty szacują, że w trzecim kwartale, miały wstępnie 161 mln zł zysku netto, czyli o 6% mniej niż rok temu. Kwartalne przychody miały zaś spaść o 12% do 1 mld 330 mln zł.

Jak podał zarząd aluminiowej spółki w komentarzu do wyników, koniunktura na rynku w III kwartale br. nie odbiegała znacząco od sytuacji obserwowanej w drugim kwartale. Utrzymuje się krótki – 2-4 tygodniowy – horyzont zamówień oraz presja na marże handlowe.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Znamy już przebieg listopadowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Wynika z niego, że rada obawia się polityki fiskalnej i regulacyjnej nowego rządu, gdyż będzie ona...

UNIA EUROPEJSKA

Jeszcze w tym miesiącu do Polski wpłynie 5 miliardów euro zaliczki z KPO- poinformowała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

FIRMA

PGNIG skierowało notę obciążeniową do konsorcjum w skład, którego wchodzi m.in Polimex Mostostal na kwotę prawie 245 milionów złotych. Chodzi o karę umowną z...

INNE

Sebastian Skuza nowym zastępcą przewodniczącego KNF - powołał go na wniosek szefa KNF premier Mateusz Morawiecki.

%d