Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

KĘTY NIE SPRZEDADZĄ OPAKOWAŃ. INWESTORZY ROZCZAROWANI

O prawie 5% spadł w czwartek kurs Grupy Kęty – po informacji, że spółka zrezygnowała ze sprzedaży segmentu opakowań giętych. Pod tą tajemniczą nazwą kryją się m.in. aluminiowe tacki wykorzystywane w gastronomii.

KĘTY NIE SPRZEDADZĄ OPAKOWAŃ. INWESTORZY ROZCZAROWANI
FOT.: Grupa Kęty

Powód wycofania z transakcji to zbyt niskie oferty ze strony potencjalnych nabywców. „Zgodnie z założeniami procesu, transakcja zbycia SOG [Segment Opakowań Giętkich – dop. BIZNES24] mogłaby zostać zrealizowana gdyby akcjonariusze Grupy Kęty S.A. uzyskali w jej wyniku premię ponad wartość, którą SOG generuje funkcjonując w ramach grupy kapitałowej Grupy Kęty S.A. Wartość ta została oszacowana przez emitenta metodą zdyskontowanych przepływów pieniężnych (DCF) w oparciu o prognozy SOG na bazie kilku scenariuszy, w tym na bazie danych ujętych w strategii rozwoju grupy kapitałowej Grupa Kęty na lata 2021-2025. Otrzymane oferty potwierdzają wartość SOG, jednakże po uwzględnieniu kosztów związanych z realizacją transakcji, w tym obciążeń podatkowych, nie generują wartości dodanej dla akcjonariuszy Grupy Kęty S.A” – podała spółka w komunikacie. Dziennikarze BIZNES24 skontaktowali się z zarządem spółki, by zadać trzy pytania dotyczące sprzedaży:

KĘTY NIE SPRZEDADZĄ OPAKOWAŃ. INWESTORZY ROZCZAROWANI
FOT.: Grupa Kęty

• Jak mocno złożone oferty odbiegały od oczekiwań określonych jako wartość jaką SOG generuje obecnie dla grupy?
• Skoro spółka zamierzała sprzedać Sektor Opakowań Giętkich – to zapewne po to, by kapitał przenieść w bardziej rentowne obszary. Czy rezygnacja ze sprzedaży oznacza, że nie spółka nie zrealizuje jakichś planów?
• Czy pozostawienie SOG w grupie oznaczać będzie, że spółka będzie pracować nad zwiększeniem rentowności segmentu? Jeśli tak – czy to będzie oznaczać inwestycje w ten segment?

Spółka poinformowała BIZNES24, że w tej chwili przemyśleć kolejne kroki i więcej dowiemy się dopiero w okolicy wyników kwartalnych spółki, czyli za około miesiąc.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Warszawska giełda zamyka przejęcie parkietu w Armenii. Kierowana przez Marka Dietla spółka poinformowała dziś, że za 9,6 miliona złotych kupiła własnie 65 procent akcji...

RYNKI

Chcesz dywidendę z CD Projekt? Na decyzję masz mało czasu, bo trzeba ją podjąć najpóźniej w czwartek.

POLSKA

Spadkowy debiut Games Box na NewConnect.

POLSKA

Akcjonariusze bez dywidendy z PGE.

%d bloggers like this: