Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

KĘTY GIGANTYCZNY WZROST PRZYCHODÓW

Kęty mocno w górę po szacunkowych wynikach. Spółka ocenia, że w II kwartale będzie miała 158 milionów złotych zysku netto – o ponad 1/5 więcej, niż przed rokiem.

KĘTY GIGANTYCZNY WZROST PRZYCHODÓW
Segment Produktów Wyciskanych Grupy Kęty / FOT.: Grupa Kęty

Jeszcze szybciej, niż zysk rosły w przypadku Grupy Kęty przychody – aż o 39% w ujęciu rocznym, do 1 miliarda 276 milionów złotych. To rzadko spotykana sytuacja – wzrost przychodów o 40% w przypadku stabilnej spółki przemysłowej. Ale stoi za nim gigantyczny wzrost cen aluminium – podstawowego surowca z którego produkują Kęty.

KĘTY GIGANTYCZNY WZROST PRZYCHODÓW
Profile aluminiowe / FOT.: Grupa Kęty

Rok temu tona aluminium na giełdzie w Londynie kosztowała 1800 dolarów. Dziś już ponad 2800 dolarów. Kętom najwyraźniej udało się ten wzrost ceny surowca przenieść na ceny po których gotowe produkty sprzedawane są klientom. Spółka podaje, że najszybciej rosła wartość sprzedaży w segmencie produktów wyciskanych – czyli profili, z których później powstają np. okna.

CZYTAJ TEŻ: KĘTY NIE SPRZEDADZĄ OPAKOWAŃ. INWESTORZY ROZCZAROWANI

Drugi w kolejności był Segment Opakowań Giętkich – jego główny produkt to aluminiowe tacki wykorzystywane np. a gastronomii. Kęty zrezygnowały tydzień temu z planowanej sprzedaży tego segmentu – bo nie otrzymały ofert z ceną wyższą, niż wartość segmentu pozostawionego w grupie. A najwolniej – ale nadal o imponujące 25% – rosła sprzedaż w Segmencie Systemów Aluminiowych – to np. rusztowania.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

KĘTY GIGANTYCZNY WZROST PRZYCHODÓW

Na początku sierpnia tego roku kurs akcji Grupy Kęty osiągnął historyczne maksimum – 699 złotych na zamknięciu (ponad 700 zł w ciągu sesji). Później jednak zaliczył serię spadków, umocnioną decyzją o wycofaniu się ze sprzedaży Segmentu Opakowań Giętkich. W środę – po informacji o szacunkowych wynikach – kurs wzrósł o 3.07% do 637 złotych. To największy jednosesyjny wzrost kursu tej spółki od 21 czerwca 2021 roku.

ZOBACZ SZACUNKOWE WYNIKI GRUPY KĘTY

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Kolejne dobre dane ze Stanów – po środowym odczycie niższej od oczekiwań inflacji CPI otrzymaliśmy dane o malejącej inflacji producenckiej – dały rynkom nadzieje...

POLSKA

W II kwartale bank PNB Paribas Polska niemal podwoił zysk.

POLSKA

Wyniki ASBISU - mimo spadku - okazały się lepsze od oczekiwań.

GPW

Orlen zarabia na gigantycznym wzroście cen paliw. Zyska największego producenta i dystrybutora paliw wyniósł w II kwartale aż 3.7 miliarda złotych.

%d bloggers like this: