Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

KĘTY GIGANTYCZNY WZROST PRZYCHODÓW

Kęty mocno w górę po szacunkowych wynikach. Spółka ocenia, że w II kwartale będzie miała 158 milionów złotych zysku netto – o ponad 1/5 więcej, niż przed rokiem.

KĘTY GIGANTYCZNY WZROST PRZYCHODÓW
Segment Produktów Wyciskanych Grupy Kęty / FOT.: Grupa Kęty

Jeszcze szybciej, niż zysk rosły w przypadku Grupy Kęty przychody – aż o 39% w ujęciu rocznym, do 1 miliarda 276 milionów złotych. To rzadko spotykana sytuacja – wzrost przychodów o 40% w przypadku stabilnej spółki przemysłowej. Ale stoi za nim gigantyczny wzrost cen aluminium – podstawowego surowca z którego produkują Kęty.

KĘTY GIGANTYCZNY WZROST PRZYCHODÓW
Profile aluminiowe / FOT.: Grupa Kęty

Rok temu tona aluminium na giełdzie w Londynie kosztowała 1800 dolarów. Dziś już ponad 2800 dolarów. Kętom najwyraźniej udało się ten wzrost ceny surowca przenieść na ceny po których gotowe produkty sprzedawane są klientom. Spółka podaje, że najszybciej rosła wartość sprzedaży w segmencie produktów wyciskanych – czyli profili, z których później powstają np. okna.

CZYTAJ TEŻ: KĘTY NIE SPRZEDADZĄ OPAKOWAŃ. INWESTORZY ROZCZAROWANI

Drugi w kolejności był Segment Opakowań Giętkich – jego główny produkt to aluminiowe tacki wykorzystywane np. a gastronomii. Kęty zrezygnowały tydzień temu z planowanej sprzedaży tego segmentu – bo nie otrzymały ofert z ceną wyższą, niż wartość segmentu pozostawionego w grupie. A najwolniej – ale nadal o imponujące 25% – rosła sprzedaż w Segmencie Systemów Aluminiowych – to np. rusztowania.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).


Na początku sierpnia tego roku kurs akcji Grupy Kęty osiągnął historyczne maksimum – 699 złotych na zamknięciu (ponad 700 zł w ciągu sesji). Później jednak zaliczył serię spadków, umocnioną decyzją o wycofaniu się ze sprzedaży Segmentu Opakowań Giętkich. W środę – po informacji o szacunkowych wynikach – kurs wzrósł o 3.07% do 637 złotych. To największy jednosesyjny wzrost kursu tej spółki od 21 czerwca 2021 roku.

ZOBACZ SZACUNKOWE WYNIKI GRUPY KĘTY

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Aż 20 proc. w tym tygodniu stracili posiadacze akcji CCC. Kurs największego detalisty obuwniczego w Polsce - do CCC należy prawie 1/5 rynku -...

ŚWIAT

Liczba nowych abonentów Netfliksa w ostatnim kwartale minionego roku okazała się niższa niż oczekiwał rynek, co doprowadziło do 20 proc. przeceny akcji w handlu posesyjnym.

GPW

Jutro na rynku NewConnect zadebiutuje kolejna gamingowa spółka - Hydra Games. To już drugie podejście tego producenta gier do rynku giełdowego.

GPW

Mercator Medical miał w czwartym kwartale kw. 7,7 mln zł straty netto, wobec niespełna 349 mln zł zysku w poprzednim roku - szacuje spółka.