Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GIEŁDA

KERNEL WYLATUJE Z MWIG40

KERNEL
źródło: Kernel

Po piątkowej sesji indeks MWIG40 upuści Kernel, jego miejsce zajmie TIM.

Jak poinformował GPW Benchmark operacja wykreślenia akcji spółki Kernel z portfeli indeksów wynika z regulaminu, zgodnie z którym w indeksach nie mogą uczestniczyć spółki, których liczba akcji w wolnym obrocie jest niższa niż 10%.

W indeksach sWIG80 i w miejsce spółki TIM, zostanie wpisana spółka XTPL.

Kernel to jedna z największych i najbardziej znanych firm rolnych w Ukrainie. Zajmuje się ona głównie produkcją i eksportem oleju słonecznikowego, a także uprawą zbóż, roślin przemysłowych i warzyw. Kernel jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2007 roku i jest częścią japońskiej grupy SoftBank. Firma ma ponad 600 tysięcy hektarów ziemi uprawnej i ponad 40 zakładów przetwórczych na Ukrainie. Jest też właścicielem portu morskiego w Czarnomorsku, który służy do wysyłki produktów rolnych za granicę.

KERNEL WYLATUJE Z MWIG40

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Poselski projekt mrożenia cen energii w przyszłym roku trafi do dalszych prac. Rządowy został odrzucony

BANKI

O prawie 180 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrosły zyski banków w Polsce.

KREDYTY

Boom na kredyty mieszkaniowe lekko słabnie. W listopadzie o taki kredyt wnioskowało prawie 40 tys. osób To prawie trzy razy więcej niż przed rokiem.

FIRMA

Oświadczenie ws. bezpodstawnych i nieuprawnionych oszczerstw kolportowanych na temat NEWAG S.A. – Nasze oprogramowanie jest czyste. Nie wprowadzaliśmy, nie wprowadzamy i nie będziemy wprowadzać...

%d