Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

KERNEL GROZI INWESTOROM I AKCJONARIUSZOM

W wywiadach medialnych i postach na portalach społecznościowych niektórzy akcjonariusze przekroczyli liczne granice, dlatego ukraińska firma rozważa podjęcie stosownych działań – informuje Kernel, odpowiadając na pytania Gazety Giełdy „Parkiet”.

KERNEL
źródło: Kernel

Ten największy na Ukrainie producent zbóż uważa, że niektórzy akcjonariusze próbują zmusić głównego akcjonariusza Kernela, do zakupu ich akcji po cenie przekraczającej ich rzeczywistą wartość.

Przypomnijmy, że od miesięcy trwa walka o delisting Kernela. Dąży do tego wiodący akcjonariusz, Namsen, czyli firma kontrolowana przez ukraińskiego oligarchę Andrieja Werewskiego. Ma już prawie 95 proc. kapitału i dąży do wycofania firmy z giełdy. Jednak KNF wstrzymał postępowanie w tej sprawie, bo działania Namsena budzą wątpliwości m.in. ze względu na to, że spółka jest zarejestrowana w Luksemburgu i działa na styku różnych systemów legislacyjnych. W tle są też zarzutu o działanie na szkodę mniejszościowych akcjonariuszy.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy czeka nas szok cenowy w stawkach za energię rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Wojciechem Jakóbikiem, redaktorem naczelnym biznesalert.pl.

EUROPA

Właściciel sieci sklepów Żabka, amerykański fundusz CVC Capital Partners ogłosił zamiar wejścia na giełdę w Amsterdamie. Oferta ma objąć akcje nowej emisji – cel...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak rozliczyć zyski z inwestycji kapitałowych rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Piotrem Juszczykiem, gł. doradcą podatkowym w inFakcie.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy rozbudowa lotnisk Chopina oraz Modlin ma sens i czy może ona zastąpić powstanie CPK, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem...