Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

OTOCZENIE MAKRO

NIEZALEŻNOŚĆ UKE WAŻNA DLA KOMISJI EUROPEJSKIEJ

Komisja Europejska skierowała do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej kolejną sprawę przeciw Polsce. Tym razem Brukseli nie podoba się naruszenie prawa UE gwarantującego niezależność krajowego organu regulacyjnego ds. telekomunikacji, czyli Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE)

NIEZALEŻNOŚĆ UKE WAŻNA DLA KOMISJI EUROPEJSKIEJ
FOT.: Denny Muller / Unsplash

KE poinformowała, że trybie pilnym w maju 2020 roku Polska zmieniła niektóre przepisy polskiej ustawy Prawo telekomunikacyjne dotyczące powoływania i odwoływania prezesa polskiego krajowego organu regulacyjnego – UKE.
Na podstawie tych samych przepisów zmieniających polski rząd przedwcześnie odwołał – ze skutkiem od maja 2020 r. – Prezesa polskiego organu regulacyjnego, którego kadencja powinna była trwać do września 2021 roku.

Niezależność UKE ważna dla Komisji Europejskiej, ale polski rząd nie zgadza się z zarzutami

Jak powiedział cytowany na stronie rządu Janusz Cieszyński sekretarz stanu ds. cyfryzacji: rząd stanowczo nie zgadza się z zarzutami Komisji Europejskiej, która atakuje Polskę za działania, których celem była implementacja wytycznych zawartych w Europejskim Kodeksie Łączności Elektronicznej. Kwestia niezależności krajowego organu regulacyjnego jest traktowana przez Polskę bardzo poważnie.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

NIEZALEŻNOŚĆ UKE WAŻNA DLA KOMISJI EUROPEJSKIEJ

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FINANSE OSOBISTE

Rządowi urzędnicy obiecują, że projekt ustawy o pomocy dla kredytobiorców jest już na ukończeniu. Takie słowa szefa Rządowego Centrum Analiz cytuje dziś m.in. Dziennik...

UE

Apple na celowniku KE za ograniczenie dostępu do technologii i usług, które umożliwiają płatności bezpośrednio z iPhone'ów.

PODATKI

Rząd planuje kolejne zmiany w Polskim Ładzie - zaplanowano prace nad nowymi projektami.

BIZNES I POLITYKA

W pierwszym tygodniu lutego Komisja Europejska ogłosi zablokowanie wszystkich pieniędzy dla Polski - twierdzi agencja Bloomberg powołując się na źródła zorientowane w negocjacjach między...

%d bloggers like this: