Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

KE WYEMITOWAŁA OBLIGACJE, POZYSKAŁA Z RYNKU 9 MLD EURO

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności.
W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

KE WYEMITOWAŁA OBLIGACJE, POZYSKAŁA Z RYNKU 9 MLD EURO

Pierwszą partię 10-letnich obligacji o wartości 20 miliardów euro Bruksela wyemitowała w połowie czerwca. Kolejne uruchomione zostały pod koniec czerwca i w połowie lipca. W sumie Komisja pożyczyła na rynkach finansowych do tej pory 54 miliardy euro na sfinansowanie funduszu odbudowy. A do końca roku planuje jeszcze wypuścić papiery dłużne o wartości 26 miliardów euro.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BIZNES I POLITYKA

Ponad 15 mln euro odejmie Komisja Europejska z funduszy przewidzianych dla Polski. Wczoraj minął ostateczny termin pierwszego wezwania do zapłaty, jakie wystawiła Komisja Europejska...

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

GPW

Pierwszy debiut na GPW, a konkretnie na alternatywnym rynku NewConnect. Road Studio rozpoczęło notowania z 27 procentową przeceną.