Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

UE

KE: REKOMPENSATY ZA WZROST CEN ENERGII

Pomoc finansowa w formie bonów energetycznych dla najbiedniejszych gospodarstw domowych i obniżka podatków – to propozycje Komisji Europejskiej by zniwelować rosnące ceny energii elektrycznej dla konsumentów i małych przedsiębiorstw.

Zaproponowane przez Brukselę wsparcie krótkoterminowe dla odbiorców to zapewnienie awaryjnego wsparcia dochodu dla konsumentów ubogich energetycznie, na przykład za pomocą bonów lub częściowych płatności rachunków, które mogą być wspierane z przychodów z unijnego systeu handlu eprawnieniami do emisji CO2.
Bruksela proponuje także możliwość czasowego odroczenia płatności rachunków.
Komisja Europejska rekomenduje także państwom członkowskim wprowadzenie ukierunkowanych obniżek stawek podatkowych dla gospodarstw domowych znajdujących się w trudnej sytuacji oraz zapewnienie pomocy przedsiębiorstwom i branżom, zgodnie z unijnymi zasadami pomocy państwa.

Bruksela rekomenduje, by pomoc dla odbiorców i firm płynęła co najmniej do wiosny przyszłego, kiedy to ceny energii powinny się ustabilizować.

By wyhamować wzrost cen energii Bruksela chce także nadal wspierać inwestycje w energię odnawialną oraz w efektywność energetyczną i rozwijać magazynowanie energii. Planuje też zwiększać rezerwy gazu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

CENY

Ceny ropy - a za nimi ceny paliw- już na długo mogą pozostać na co najmniej obecnym, wysokim poziomie. Analitycy banku Goldman Sachs twierdzą,...

FIRMA

Wprowadzenie ograniczeń w eksporcie drewna jak np. zakaz wywozu całych kłód jest całkiem możliwy - powiedział PAP wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka.

FIRMA

MARCIN DOBROWOLSKI, BIZNES24: Drewno sosnowe potaniało o 3,4 proc. miesiąc do miesiąca. To nie jest duży spadek ale ciekawy, być może początek trendu. Cena...

CENY

Drewno sosnowe potaniało o 3.4% miesiąc do miesiąca. Cena za metr sześcienny sosny W_Standard na portalu e-drewno spadła w ubiegłym miesiącu we wrześniu do...