Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

UE

REKOMPENSATY ZA WZROST CEN ENERGII

Pomoc finansowa w formie bonów energetycznych dla najbiedniejszych gospodarstw domowych i obniżka podatków – to propozycje Komisji Europejskiej by zniwelować rosnące ceny energii elektrycznej dla konsumentów i małych przedsiębiorstw.

Zaproponowane przez Brukselę wsparcie krótkoterminowe dla odbiorców to zapewnienie awaryjnego wsparcia dochodu dla konsumentów ubogich energetycznie, na przykład za pomocą bonów lub częściowych płatności rachunków, które mogą być wspierane z przychodów z unijnego systeu handlu eprawnieniami do emisji CO2.
Bruksela proponuje także możliwość czasowego odroczenia płatności rachunków.
Komisja Europejska rekomenduje także państwom członkowskim wprowadzenie ukierunkowanych obniżek stawek podatkowych dla gospodarstw domowych znajdujących się w trudnej sytuacji oraz zapewnienie pomocy przedsiębiorstwom i branżom, zgodnie z unijnymi zasadami pomocy państwa.

Bruksela rekomenduje, by pomoc dla odbiorców i firm płynęła co najmniej do wiosny przyszłego, kiedy to ceny energii powinny się ustabilizować.

By wyhamować wzrost cen energii Bruksela chce także nadal wspierać inwestycje w energię odnawialną oraz w efektywność energetyczną i rozwijać magazynowanie energii. Planuje też zwiększać rezerwy gazu.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

REKOMPENSATY ZA WZROST CEN ENERGII

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Według szybkiego szacunku Głównego Urzędu Statystycznego tempo wzrostu cen w czerwcu było jeszcze wyższe niż w poprzednich miesiącach. Inflacja w czerwcu wyniosła 15,6%. To...

UE

Od 1 stycznia 2023 roku Chorwacja może przyjąć euro - uznała Rada Europejska.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Rosną marże rafinerii. Gościem Marcina Dobrowolskiego był Grzegorz Maziak, redaktor naczelny E-PETROL.PL, który opowiadał na pytanie ile spółki paliwowe zarabiają na paliwach i czy...

CENY

Ceny mleka o połowę wyższe, niż przed rokiem. Ceny żyta - prawie dwukrotnie wyższe. Ceny produktów rolnych w skupie oszalały - wynika z danych...

%d bloggers like this: