Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

UE

KE: PRZECIWDZIAŁANIE PRANIU BRUDNYCH PIENIĘDZY

Komisja Europejska przedstawiła pakiet wniosków ustawodawczych mających na celu wzmocnienie przepisów w zakresie przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu

KE: PRZECIWDZIAŁANIE PRANIU BRUDNYCH PIENIĘDZY

Jednym z elementów planu jest utworzenie nowej unijnej instytucji do walki
z praniem pieniędzy.

Celem zaprezentowanego pakietu jest „usprawnienie wykrywania podejrzanych transakcji i podejrzanej działalności” oraz zamknięcie luk prawnych wykorzystywanych przez przestępców do prania nielegalnych dochodów lub finansowania działalności terrorystycznej za pośrednictwem systemu finansowego – deklaruje KE.

Zaproponowane środki mają wzmocnić istniejące ramy regulacyjne UE w tej dziedzinie przez uwzględnienie nowych i pojawiających się wyzwań związanych z innowacjami technologicznymi. Należą do nich waluty wirtualne, bardziej zintegrowane przepływy finansowe na jednolitym rynku oraz globalny charakter organizacji terrorystycznych.

Nowa instytucja będzie centralnie koordynować działania organów krajowych, tak aby sektor prywatny „prawidłowo i spójnie stosował unijne przepisy”.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

UE

Apple na celowniku KE za ograniczenie dostępu do technologii i usług, które umożliwiają płatności bezpośrednio z iPhone'ów.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Wstępne wyniki spisu ludności 2021 są tematem rozmowy Marcina Dobrowolskiego z Dominikiem Rozkrutem, prezesem Głównego Urzędu Statystycznego.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

BIZNES I POLITYKA

W pierwszym tygodniu lutego Komisja Europejska ogłosi zablokowanie wszystkich pieniędzy dla Polski - twierdzi agencja Bloomberg powołując się na źródła zorientowane w negocjacjach między...

%d bloggers like this: