Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

UE

KE: PRZECIWDZIAŁANIE PRANIU BRUDNYCH PIENIĘDZY

Komisja Europejska przedstawiła pakiet wniosków ustawodawczych mających na celu wzmocnienie przepisów w zakresie przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu

KE: PRZECIWDZIAŁANIE PRANIU BRUDNYCH PIENIĘDZY
źródło: BIZNES24

Jednym z elementów planu jest utworzenie nowej unijnej instytucji do walki
z praniem pieniędzy.

Celem zaprezentowanego pakietu jest „usprawnienie wykrywania podejrzanych transakcji i podejrzanej działalności” oraz zamknięcie luk prawnych wykorzystywanych przez przestępców do prania nielegalnych dochodów lub finansowania działalności terrorystycznej za pośrednictwem systemu finansowego – deklaruje KE.

Zaproponowane środki mają wzmocnić istniejące ramy regulacyjne UE w tej dziedzinie przez uwzględnienie nowych i pojawiających się wyzwań związanych z innowacjami technologicznymi. Należą do nich waluty wirtualne, bardziej zintegrowane przepływy finansowe na jednolitym rynku oraz globalny charakter organizacji terrorystycznych.

Nowa instytucja będzie centralnie koordynować działania organów krajowych, tak aby sektor prywatny „prawidłowo i spójnie stosował unijne przepisy”.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

UE

Komisja Europejska podpisała umowy z Polską dotyczące finansowania z Funduszu Odbudowy – poinformowała rzeczniczka Komisji Europejskiej. Dodała, że trzeba jeszcze podpisać porozumienia operacyjne.

UE

Komisja Europejska chce zawiesić część funduszy dla Węgier.

Bez kategorii

Komisja Europejska przedstawiła szczegółowy plan reformy energetyki w Unii Europejskiej.

UE

Sufit dla cen gazu importowanego do Europy i minimalizacja czasu pracy podnoszących ceny prądu elektrowni gazowych. Unijny pakiet interwencji na rynku energii nie jest...

%d bloggers like this: