Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

PODATKI

KE: POLSKO! KIEDY MINIMALNY PODATEK

Komisja Europejska wezwała Polskę do wdrożenia przepisów w sprawie podatku od wielkich międzynarodowych koncernów.

PROGNOZY DLA POLSKI
Fot: Dimitris Vetsikas/Pixabay

Zgodnie z unijna dyrektywa wszystkie duże korporacje międzynarodowe mają płacić efektywna stawkę podatku w wysokości 15 proc. Kraje członkowskie miały obowiązek wprowadzić przepisy wprowadzające dyrektywę do końca grudnia ubiegłego roku. Polska tego nie zrobiła. Rząd, jak i opozycja zajęte były w tym czasie wyborami.

Polska ma teraz dwa miesiące na udzielenie odpowiedzi i podjęcie niezbędnych środków. W przeciwnym razie Komisja może podjąć decyzję o skierowaniu sprawy do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INFLACJA

Inflacja CPI we Włoszech 3 miesiąc ustabilizowana. W czerwcu wyniosła 0.8% – podał włoski urząd statystyczny. To ważna informacja z 3 największej gospodarki strefy...

GOSPODARKA

W maju nastąpił spadek polskiego eksportu we wszystkich kategoriach, najmocniej, środków transportu - podał Narodowy Bank Polski.

USA

Akcje Trump Media rosły momentami nawet o ponad 50% w handlu przedsesyjnym, kilkadziesiąt godzin po próbie zamachu na byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Po starcie...

USA

Do rekordu wszechczasów doleciał kurs akcji Goldman Sachs w handlu przedsesyjnym. Wszystko za sprawą rewelacyjnych wyników jakie podał bank za drugi kwartał tego roku.